Francouzský premiér slíbil boj proti radikálnímu islámu

Minutou ticha dnes zahájil francouzský premiér Jean Castex pietní akci k uctění památky obětí teroristického útoku v Nice z konce minulého měsíce. V projevu pak slíbil, že vláda bude vytrvale bojovat proti radikálnímu islámu. Na závěr připnul na sametové červené polštářky u velkých fotografií obětí národní medaile uznání pro oběti terorismu.

Jean Castex
doporučujeme

Muž s nožem 29. října při útoku v kostele v jihofrancouzském přímořském městě Nice uřízl hlavu ženě a zabil dva další lidi, muže a ženu. Policie případ vyšetřuje jako teroristický čin. Pachatelem je podle úřadů 21letý imigrant z Tuniska, jenž do Evropy připlul v září. Útočník, kterého policisté postřelili, je v nemocnici v kritickém stavu. Policie v souvislosti s případem zadržela 11 podezřelých, deset jich už propustila.

"Známe nepřítele. Nejen, že byl identifikován, ale má i své jméno, je to radikální islám, politická ideologie, která znetvořuje muslimské náboženství," uvedl Castex ve svém projevu. "(Je to) nepřítel, se kterým vláda neúnavně bojuje poskytováním nezbytných zdrojů a každodenní mobilizací všech svých sil," dodal. "Nedovolíme, aby byla znetvořena Francie, kterou milujeme."

Útok v Nice přišel krátce poté, co v polovině října zavraždil osmnáctiletý Čečenec na pařížském předměstí středoškolského učitele. Motivem činu byla podle policie pomsta za to, že pedagog s žáky hovořil o svobodě slova a ukazoval jim přitom karikatury muslimského proroka Mohameda.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zběsilá jízda v Trevíru: Řidič zabil i devítitýdenní dítě. Nové informace…

02.12.2020 10:31 Řidič vozu, který vjel v úterý na pěší zónu v Trevíru, s policií spolupracuje a vypovídá.…

Francie zavede kontroly na hranicích u lyžařských středisek

02.12.2020 10:22 Francie zavede náhodné kontroly na hranicích, které jsou v blízkosti lyžařských středisek v…

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 08:25 Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

V Trevíru muž úmyslně najel autem na pěší zónu. Pět mrtvých, mnoho…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa dnes vjelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama