Francouzští hasiči měli plné ruce práce se "skákajícím zásahem"

Francouzští hasiči z města Montluçon, ležícím uprostřed země galského kohouta, si museli poradit se "skákajícím zásahem": zachránili samici klokana rudokrkého, ztracenou uprostřed francouzské divočiny, uvedla agentura AFP s odvoláním na facebook hasičů.

Francouzští hasiči z města Montluçon chytili samici klokana.
doporučujeme

Hasiči zasahovali po výzvě jednoho kolemjdoucího, který si všiml zvířete, působícího ve francouzské krajině "přinejmenším překvapivě".

Samice se ale chovala "velmi klidně" a "moudře vyčkala na příchod veterináře", než ji hasiči převezli do zoologické zahrady Le Pal v Dompierre-sur-Besbre, vzdáleném asi 100 kilometrů.

Skončila v karanténě místní veterinární kliniky, aby se zabránilo jakémukoliv kontaktu s dalšími zvířaty, řekl AFP ředitel Le Pal Arnaud Bennet.

Zoo je v kontaktu s prefekturou ve snaze vypátrat původního majitele. Klokaní samice "nepochází od nás, nemá žádné známky, zatímco všechna naše zvířata jsou vybavena mikročipem", uvedl. Chybějící označení by podle něj mohlo ztížit vypátrání majitele: "Je to divoké zvíře, které musí být přihlášeno na úřadech. Zbývá zjistit, zda bylo drženo v zajetí legálně."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama