Greta Thunbergová? Zpěvák legendární skupiny ABBA promluvil

Zpěvák švédské skupiny ABBA Bjorn Ulvaeus otevřeně vystoupil na podporu mladé aktivistky Grety Thunbergové. Popsal ji jako dospívající aktivistku se „superschopnostmi“ a „noční můru populistů“.

Greta Thunbergová
doporučujeme

Bjorn Ulvaeus, člen legendární skupiny ABBA, vystoupil na videu, aby se zastal šestnáctileté Grety Thunbergové, která loni v srpnu zahájila školní stávky u švédského parlamentu, aby varovala před hrozící klimatickou katastrofou.

Zpěvák například řekl, že nechápe, odkud pochází nepřátelství vůči této mladé dívce. Ulvaeus tvrdí, že mezi její kritiky patří primárně starší muži. „Jak můžete klesnout tak nízko, že kritizujete vzhled dítěte?“ diví se hudebník. „Důvodem je samozřejmě nedostatek protiargumentů,“ odpovídá si Ulvaeus.

Je také přesvědčený, že Greta Thunbergová dala nový impuls hnutí #MeToo, protože přednesla „feministickou výzvu z nového úhlu“. Také ji označil za „požehnání“ a vzor ve světě plném influencerů a hvězd televizních reality show. „Je naprosto vážná, když říká, že potřebujeme vědu, která nám pomůže zmírnit dopady změny klimatu,“ myslí si zpěvák.

Zpěvák také dodává, že i když nemusíme souhlasit s tím, že všechno, co Greta říká, je nepopiratelné, „musíme obdivovat její kuráž a soustředění“.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cichanouská: Nejde o Západ či Rusko, jde o boj proti Lukašenkovi

20.09.2020 13:27 Nynější demonstrace v Bělorusku nejsou prozápadním nebo proruským bojem, je to vystoupení proti…

V sedmi italských regionech se konají volby, největší "bitva" se čeká v…

20.09.2020 12:37 V sedmi italských regionech dnes začaly regionální volby, které jsou považovány za důležitý test…

Německo hlásí dalších 1345 nakažených koronavirem a dvě úmrtí

20.09.2020 09:26 V Německu za uplynulý den přibylo 1345 případů koronaviru a další dva lidé s onemocněním covid-19…

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama