Kuriózní pátrací akce: Hledá se "jehla v kupce sena", úřad žádá veřejnost o pomoc

Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) hledá dobrovolníky, kteří by mu pomohli najít příslovečnou jehlu v kupce sena: díly z leteckého motoru, které dopadly do lesa ve francouzském departementu Yonne jižně od Paříže.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Letoun Airbus A220 při letu švýcarských aerolinek Swiss International z Ženevy do Londýna 25. července kvůli poruše levého motoru Pratt & Whitney musel přistát v Paříži. Nikomu z lidí na palubě se nic nestalo.

BEA v srpnu překvapivě vydal svou vůbec první výzvu případným svědkům, kteří pád dílů z motoru na zem mohli vidět, aby se přihlásili, ale marně. V listopadu se proto chystá pročesat neobydlenou lesnatou oblast u obcí Perrigny-sur-Armançon a Cry.

Hledat se mají hlavně titanové díly z kompresoru, které by mohly prozradit důležité informace o tom, co se vlastně přihodilo. Zájem odborníků je o to větší, že minulý měsíc se jinému letounu stejného typu přihodila podobná porucha. A aby hledání nebylo až tak jednoduché, součástky se mohly rozpadnout na menší kousky, napsal list Le Parisien na svém webu.

Pátrat má 150 dobrovolníků, provázených experty a četníky, a to 6. a 8. listopadu. Od dobrovolníků se vyžaduje dobrá fyzická kondice, přiměřené oblečení a obuv a také ruksak, do kterého si uloží svačinu poskytnutou úřadem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se hemží nelegálními migranty. Podívejte se na statistiku, je alarmující

14.11.2019 12:35 Aktualizováno Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v…

Konec "Soli". Německo téměř ruší solidární daň, platit budou jen nejbohatší

14.11.2019 12:31 Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit…

Kauza Kočner bobtná. Na Slovensku rezignovala první soudkyně

14.11.2019 12:21 První soudkyně na Slovensku se vzdává taláru po propuknutí aféry ohledně komunikace představitelů…

Další neštěstí na Slovensku: Voda smetla tři ženy, které zachraňovaly psy…

14.11.2019 11:21 Jedna žena přišla o život v obci Revúca na středním Slovensku poté, co se se svými dvěma kolegyněmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama