Hrůzná smrt kousek za českými hranicemi. Rodiče věřili, že jejich dceru vyléčí víra

Soud v rakouské Kremži ve středu odsoudil na pět let odnětí svobody rodiče nezletilé dcery za to, že zanedbali péči o její zdraví, následkem čehož zemřela. Podle rakouských médií, která se případu ve velké míře věnují, se rodiče spoléhali na to, že dívku vyléčí víra.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Dívka zemřela loni v září ve věku 13 let poté, co jí rodiče nenechali léčit chronický zánět slinivky. Na základě zatím nepravomocného rozsudku mají oba manželé strávit ve vězení pět let, informovala tisková agentura APA.

Stav dívky byl kritický již v roce 2017. Lékaři z nemocnice ve Vídni jí diagnostikovali chronickou pankreatitidu, otec si však i přes jejich varování vyžádal propuštění dcery do domácí péče.

Rodiče, němečtí občané s uzbeckými a kazašskými kořeny, od té doby své dítě nesvěřili do lékařské péče, ačkoli nemoc podle prokuratury dál postupovala.

V polovině loňského září se stav dívky rapidně zhoršil a z tzv. diabetického kómatu se už neprobrala. Jak se následně ukázalo, rodiče se namísto práce lékařů spoléhali na svou víru.

Podle výpovědi otce i sama umírající dcera odmítala lékařskou péči. Údajně tvrdila, že "pokud ji Bůh neuzdraví, chce jít do nebe". To potvrdila i matka, která ale nyní tvrdí, že pokud by se s v současnosti ocitla ve srovnatelné situaci, přivolala by lékaře.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 18:06 Aktualizováno Lídři zemí Evropské unie dnes zahájili v Bruselu mimořádný summit, jehož cílem je sblížit jejich…

Evropská komisařka je proti vydání Assange do USA

20.02.2020 17:21 Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by neměl být vydán Spojeným státům, protože by to mělo…

Ve Francii se opět demonstruje proti důchodové reformě

20.02.2020 17:17 Ve francouzských městech dnes opět tisíce lidí demonstrovaly proti vládnímu plánu reformovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama