ICC odložil soud s vůdci středoafrických milic

Kvůli nečekaným okolnostem souvisejícím s covidem-19 soudci Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu odložili na dnešek plánovaný začátek procesu s Patricem-Edouardem Ngaissonou a Alfredem Yekatomem, obžalovanými z válečných zločinů ve Středoafrické republice. Projednávání případu začne příští týden, informoval soud na svých stránkách.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Ngaissona i Yekatom byli podle obžaloby jedni z nejvyšších velitelů křesťanských milic Anti-balaka. Ty ve Středoafrické republice bojují proti převážně muslimské povstalecké skupině Séléka. Obžalovaní mají mimo jiné údajně na svědomí vraždu, pronásledování a deportace civilistů, mučení či zmrzačení. Yekatom je také podle obžaloby odpovědný za nasazení dětských vojáků.

Zločinů se oba podle soudu dopustili na různých místech Středoafrické republiky mezi zářím 2013 a prosincem 2014, kdy v zemi vrcholil konflikt mezi Sélékou a Anti-balakou.

Začátek procesu s oběma muži tribunál přesunul na úterý 16. února a zvažuje, že se slyšení kvůli epidemii covidu-19 uskuteční částečně na dálku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii stoupají bilance nakažených, někde zpřísní restrikce

04.03.2021 18:23 V Itálii v posledních dnech stoupají počty lidí, kteří se nově nakazili koronavirem, a větší tlak…

EK chce, aby firmy sdělovaly, kolik platí mužům a ženám

04.03.2021 17:07 Aktualizováno Rozdíly v mzdách a platech, které dostávají muži a ženy za srovnatelnou práci v zemích Evropské…

Bavorsko prodloužilo karanténní nařízení, dotkne se i Česka

04.03.2021 15:52 Nejméně do 28. března prodlužuje Bavorsko karanténní nařízení, které omezuje vstup do země z…

ONLINE: Rozvolňovat se podle Babiše po třech týdnech nebude. Čínskou a…

04.03.2021 15:28 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama