Ideologie LGBT je možná škodlivější než komunismus, tvrdí polský prezident Duda

Polský prezident Andrzej Duda v dnešním projevu vyslovil názor, že hnutí za práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) představuje možná větší nebezpečí než komunistická ideologie. O jeho vystoupení v Opolském vojvodství, kam zavítal u příležitosti své kampaně před prezidentskými volbami, informovaly zahraniční tiskové agentury.

Andrzej Duda
doporučujeme

Duda podle agentury AP řekl, že souhlasí s názorem jiného konzervativního politika, že "LGBT nejsou lidé, ale ideologie". Prezident zároveň prohlásil, že generace jeho rodičů nebojovala proti komunistům jen proto, aby mohla přijmout "ideologii", která je pro člověka "možná ještě nebezpečnější".

"Dříve byly děti indoktrinovány bolševickou ideologií (...) Dnes se také objevují pokusy vnutit nám a našim dětem ideologii, jen trochu jinou. Je nová, ale je to takový neobolševismus," uvedla Duda.

Duda, který zastává funkci prezidenta od roku 2015 a do svého zvolení byl členem vládnoucí sociálně konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS), se bude snažit obhájit svůj post ve volbách koncem tohoto měsíce.

V převážně katolickém Polsku je jeho hlavním rivalem varšavský primátor Rafal Trzaskowski z proevropské Občanské platformy, který prohlašuje, že úkolem prezidenta je především společnost spojovat a ne dělit. "Chtěl bych být prezidentem všech rodin, nejen těch PiSovských, ale také všech lidí žijících bez partnera, seniorů, opuštěných," řekl nedávno Trzaskowski.

Konzervativce loni v březnu pobouřilo, když Varšava pod jeho vedením přijala takzvanou Chartu LGBT, jejímž cílem je kromě jiného usnadnit život lidem s menšinovou sexuální orientací nebo zavést ve školách sexuální výchovu podle standardů Světové zdravotnické organizace.

Duda ve středu u příležitosti podpisu takzvané Charty pro rodiny, což je jeho sociální a rodinný program, mimo jiné vyzýval k zákazu školní výuky o sexuálních menšinách a prohlásil, že "neexistuje manželství v jiné podobě, než je svazek ženy a muže".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Německo chce přesvědčit státy EU k přebírání zachráněných běženců

07.07.2020 18:02 Aktualizováno Německo chce jako nová předsednická země Evropské unie přesvědčit členské země, aby se více…

CDU zvažuje, že zavede povinné kvóty pro zastoupení žen

07.07.2020 15:07 Nejsilnější německá strana - Křesťanskodemokratická unie (CDU) - zvažuje, že zavede povinné kvóty…

Indie má přes 20 tisíc obětí koronaviru, s pandemií se potýkají Filipíny a…

07.07.2020 13:37 Aktualizováno Už více než 20.000 lidí nakažených koronavirem zemřelo v Indii. Nových případů výskytu nemoci covid…

Související:

Právě se děje

Další zprávy