Itálie chystá od pondělí celonárodní karanténní uzávěru

Od pondělí bude kvůli zhoršené epidemické situaci polovina Itálie v nejvyšším stupni protiepidemických opatření. Výnos chystá ministr zdravotnictví. Pro období Velikonoc, a sice od 3. do 5. dubna, vláda schválila plošnou karanténní uzávěru celé země, uvedla dnes agentura AFP. Podle premiéra Maria Draghiho je zpřísnění nutné, protože země čelí další vlně nákazy.

Itálie (Miláno): Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Po roce od začátku zdravotnické krize čelíme další vlně nákazy: za poslední týden jsme zaznamenali 150.000 nových případů, o týden dříve to bylo 131.000," uvedl premiér Draghi. Řekl, že si je vědom, že zpřísněná opatření mají dopad na vzdělání dětí, ekonomiku i duševní stav obyvatelstva. "Ale jsou nezbytná, abychom se vyvarovali dalšího zhoršení, které by nevyhnutelně vedlo k ještě přísnějším omezením," řekl premiér.

Podle agentury ANSA ministr zdravotnictví chystá výnos, kvůli kterému bude od pondělí polovina z 20 italských krajů v nejpřísnějším, červeném, stupni opatření. Jedná se o nejlidnatější oblasti jako Lombardie a Milán, Piemont, Benátsko, Emilia-Romagna, Kampánie či Lazio s hlavním městem Římem. V červených zónách je přerušeno prezenční vyučování, lidé mohou opustit své bydliště jen v odůvodněných případech a otevřené jsou pouze obchody s nezbytným zbožím.

Ve středním, oranžovém stupni, by měl být od příštího týdne zbytek italských regionů s výjimkou Sardinie. Ostrov zůstává v nejmírnějším bílém pásmu. V celé Itálii stále platí zákaz nočního vycházení a jsou omezené cesty mezi regiony.

Také dnes ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo za předchozích 24 hodin přes 20.000 nových případů nákazy koronavirem. Bylo jich téměř 27.000. Úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 bylo za poslední den 380. Zvyšuje se také obsazenost na jednotkách intenzivní péče. Od začátku epidemie Itálie zaznamenala 3,17 milionu případů nákazy koronavirem a přes 100.000 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Nizozemsko neuvolní karanténu ani po čtyřech měsících, oznámil Rutte

13.04.2021 20:30 Nizozemsko prodlouží přísná opatření přijatá kvůli pandemii nejméně do konce dubna. Oznámil to dnes…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 19:56 Aktualizováno Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama