V Itálii díky opatření kvůli koronaviru vypátrali mafiána. Cesare Antonio Cordì zatčen

Italské policii pomohla opatření zavedená kvůli šířícímu se koronaviru vypátrat bosse mafiánské organizace 'Ndrangheta. Informovala o tom dnes italská média. Cesare Antonio Cordì byl v jihoitalské Kalábrii zatčen, když si tamní policejní hlídka všimla lidí, kteří mu do úkrytu nosili jídlo.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Italská policie
doporučujeme

Dvaačtyřicetiletý Cordì je jedním z předních členů mafie v oblasti Locri, baště 'Ndranghety. Jeho klan byl už dříve obviněn z vydírání, výhružek a pašování zbraní. Jemu samotnému se ale v srpnu podařilo utéct při policejní razii, od té doby byl na útěku a policie po něm marně pátrala, informuje agentura ANSA.

zdroj: YouTube

Italové, jejichž vláda v úterý uzavřela celou zemi a kvůli pandemii koronaviru vyhlásila přísná ochranná opatření, mohou z domů vycházet jenom v naléhavých případech, z pracovních důvodů, nebo na krátký nákup. Na dodržování nařízení v ulicích dohlíží policie, která si také všimla podezřelé aktivity u jednoho z domněle opuštěných domů, kde byl později Cordì dopaden.

Itálie je po Číně druhou nejvíce postiženou zemí novým typem koronaviru. Podle čtvrteční bilance je v zemi 15.113 případů nákazy, nemoci podlehlo už 1016 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Polsko ohlásilo 30 úmrtí na koronavirus během jediného dne

08.04.2020 20:17 V Polsku dnes 30 lidí podlehlo nemoci covid-19, vyvolané koronavirem. Oznámilo to ministerstvo…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

Brusel dá miliardy eur na boj s koronavirem ve zranitelných zemích

08.04.2020 18:53 Evropská unie část peněz určených na rozvojovou pomoc přesměruje na podporu boje s koronavirem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy