Itálie má nejvyšší denní přírůstek nakažených od počátku epidemie

Itálie za posledních 24 hodin zaregistrovala 7332 pozitivních testů na koronavirus. Jde o nejvyšší denní přírůstek nakažených od počátku epidemie a o strmý nárůst oproti úterku, kdy úřady oznámily nových 5901 infikovaných. S odvoláním na italské ministerstvo zdravotnictví o tom informoval deník Corriere della Sera.

Itálie, ilustrační foto
doporučujeme

Druhou nejvyšší denní bilanci - 6557 potvrzených případů - Itálie ohlásila 21. března. Jihoevropská země byla v tu dobu evropským ohniskem pandemie a obyvatelé měli zakázáno vycházet z domů kromě nejnutnějších případů. Denní přírůstky zemřelých však tehdy byly řádově vyšší, připomíná agentura Reuters.

Dnes Itálie oznámila dalších 43 mrtvých. Dosud nejvyšší bilance obětí byla registrována na přelomu března a dubna, kdy zemřelo 900 pacientů.

Více než 60milionová Itálie intenzivně testuje - dnešní statistika vychází z více než 152.196 provedených PCR testů, což je o téměř 40.000 vyhodnocených vzorků více, než v úterý. Celkem se v Itálii od začátku epidemie nakazilo přes 372.799 lidí, 36.289 z nich zemřelo a více než 244.065 se vyléčilo.

Itálie byla v únoru první evropskou zemí, na kterou pandemie covidu-19 tvrdě dopadla. Italským úřadům se šíření nákazy do léta podařilo dostat pod kontrolu, a to díky zavedení jedněch z nejpřísnějších karanténních opatření na světě, píše Reuters. Ačkoli nyní má země podstatně menší denní přírůstky nakažených než Francie, Španělsko či Británie, infekcí v posledních týdnech přibývá a italská vláda proto tento týden zavedla nové restrikce týkající se shromažďování, provozu restaurací či škol. Premiér Giuseppe Conte zároveň oznámil, že se chce vyhnout celostátní karanténě podobné té na jaře.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 19:39 Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama