Itálie nejspíš opět prodlouží celostátní karanténu

Italská vláda zřejmě rozhodne o prodloužení celostátní karantény o další dva týdny do 2. května. Informovala o tom dnes italská média a agentura ANSA. V zemi, kde dosud po nákaze koronavirem zemřelo nejvíce lidí na světě - skoro 18.000, platí omezení pohybu už od 9. března. Premiér Giuseppe Conte nicméně dnes připustil, že na konci dubna by se mohla zmírnit některá opatření týkající se výroby, která až na výjimky stojí už třetí týden.

Přidejte svůj názor

Giuseppe Conte
doporučujeme

Další vládní dekret prodlužující karanténu kabinet nejspíš schválí v pátek, uvedl list La Stampa. Conte ale v rozhovoru se stanicí BBC řekl, že už koncem dubna se nejspíš začne s postupným uvolňováním některých opatření, zejména těch týkajících se průmyslové výroby.

"Potřebujeme vybrat sektory, které opět zahájí činnost. Pokud to odborníci odsouhlasí, uvolníme některá opatření už koncem měsíce," řekl premiér.

Zástupci firem ze severu Itálie naléhají na vládu, aby jim dovolila obnovit činnost, jinak podle nich hrozí hospodářská katastrofa, napsala agentura Reuters. Severoitalské regiony jsou sice epicentrem epidemie covid-19, zároveň ale jde o nejbohatší část Itálie, která se na celostátní průmyslové výrobě podílí 45 procenty.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo nepřímo odmítlo Trumpův návrh na změnu formátu G7

03.06.2020 19:15 Aktualizováno Německý ministr zahraničí Heiko Mass si není jist, zda je vhodná doba na změnu formátu skupiny zemí…

Itálie opět hlásí méně než 100 úmrtí s koronavirem za den

03.06.2020 18:46 Itálie dnes čtvrtým dnem v řadě ohlásila méně než 100 nových úmrtí spojených s nemocí covid-19. Té…

Útočník z Halle se pokusil o útěk, ostrahu podrobili kritice

03.06.2020 18:44 Německý pravicový extremista, který loni v říjnu u synagogy v Halle ve spolkové zemi Sasko…

Koronavirus podle EK není největší zdravotní hrozbou v práci

03.06.2020 18:04 Zaměstnanci v zemích Evropské unie nebudou podle Evropské komise v práci potřebovat nejpřísnější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy