Itálie opět otevře kina, diskotéky či zábavní parky. Budou v nich platit přísná pravidla

Italská vláda od pondělí 15. června uvolní další opatření zavedená s cílem zabránit šíření koronaviru. Umožní otevřít dětským táborům, zábavním parkům a pro menší počet diváků i divadlům a kinům. Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na premiéra Giuseppe Conteho. Na dnešek se chystá první oficiální fotbalový zápas od březnového vyhlášení karantény.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kabinet má v plánu od pondělka otevřít také herny či lázeňská zařízení. Divadla a kina budou mít kvůli nutnosti dodržování bezpečné vzdálenosti omezenou kapacitu na maximálně 200 diváků. Venkovní představení budou moci přivítat až 1000 návštěvníků. Informuje o tom ANSA.

Uvolňování opatření se týká také sportu. Počínaje dneškem jsou na profesionální úrovni povoleny veškeré sportovní akce, byť zatím bez účasti diváků. Dnes se odehraje odložený zápas italského fotbalového poháru mezi kluby Juventus Turín a AC Milán, což bude první oficiální fotbalové utkání od uvalení karantény 9. března.

Pokud to bude epidemická situace dovolovat, od pondělí 25. června budou moci Italové provozovat na amatérské úrovni také kontaktní sporty, jako je fotbal či volejbal.

Taneční sály, diskotéky, veletrhy či plavby na výletních lodích budou moci zahájit činnost až 14. července. Místní samospráva bude však moci otevření uspíšit, pokud bude v místě příznivá epidemická situace.

Italům se začíná otevírat i zahraničí. Od úterka mohou vycestovat do Albánie a dalších balkánských zemí, pro něž jsou italští turisté významným zdrojem příjmů. Jinak ale pro Italy platí zákaz vycestovat mimo EU, kromě Británie, až do 30. června.

Počínaje nadcházejícím pondělkem začne po celé Itálii fungovat mobilní aplikace s názvem Immuni, která sleduje kontakty nakažených a zatím funguje v pilotním režimu. Dosud si ji podle agentury Reuters stáhlo 2,2 miliony uživatelů. Aplikace využívá technologii bluetooth a data v ní jsou anonymní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí 442 nových případů koronaviru, počet obětí zůstává stabilní

09.07.2020 07:39 Německo ve středu zaznamenalo 442 nových případů nákazy koronavirem, což bylo o 45 více než o den…

Dřevěná socha Trumpové se ve Slovinsku stala terčem žhářů

09.07.2020 07:03 Dřevěnou sochu první dámy Spojených států Melanie Trumpové nedaleko slovinské Sevnice zapálili…

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy