Itálie počítá s velkými ztrátami v cestovním ruchu, vláda rozdá bonus

Itálii letos kvůli dozvukům koronavirové pandemie čekají obří ztráty v turistice, protože počet návštěvníků ze zahraničí se sníží až o polovinu. Podnikatelé tak přijdou v tržbách zhruba o 3,2 miliardy eur (85,5 miliardy Kč), spočítal ve své dnes vydané prognóze turistický svaz Assoturismo.

Benátky
doporučujeme

Vláda ve snaze ztráty alespoň zčásti kompenzovat rozhodla o tom, že Italové s nižšími příjmy získají na dovolenou v tuzemsku podporu ve výši až 500 eur (přes 13.000 Kč). Informovala o tom agentura AFP.

Podle Assoturismo za tří letní měsíce přijede letos do Itálie o 12,8 milionu dovolenkářů méně, než loni. Celkový počet rezervovaných noclehů se tak sníží o 56 milionů. Svaz ale předpovídá, že i sami Italové budou letos zůstávat více doma - na dovolenou po jejich vlastní zemi se jich vydá o 11,6 procenta méně, než loni.

Nejvíce krize zasáhne italský sever, kde se virus rozšířil nejvíce. V Lombardii, Piemontu a Ligurii se počet přenocování v ubytovacích zařízeních nejspíš sníží o třetinu. Podobně černé vyhlídky mají podnikatelé u severně položené části jaderského pobřeží v Benátsku (Veneto) a v oblasti Furlansko-Julské Benátky, kde leží například oblíbená letoviska Bibione, Lignano či Jesolo, kam často míří turisté z Rakouska, Německa či Česka. Tam se má počet zaplacených noclehů oproti předchozímu roku snížit o téměř 29 procent.

Menší výdělky přinesou turistickému sektoru i domácí turisté. Podle ankety portálu Robintur letos deset milionů Italů dovolenou úplně vynechá a ti, co se na ní vydají, budou méně utrácet.

Italská vláda kvůli tomu schválila finanční podporu pro lidi s nižšími příjmy, aby je motivovala na cesty přece jen vyrazit. Rodiny s výdělky nižšími než 40.000 eur ročně mohou dostat bonus až 500 eur, který mohou uplatnit jako slevu na ubytování. Páry mohou získat maximálně 300 eur a jednotlivci 150 eur.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicová opozice v Itálii vyšla do ulic. Demonstrovala za předčasné volby

04.07.2020 16:53 Představitelé italské pravicové opozice včetně lídra krajně pravicové strany Liga Mattea Salviniho…

Německo se asi snaží ovlivnit volbu prezidenta Polska, naznačuje Duda

04.07.2020 13:44 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda naznačil, že se Německo snaží ovlivnit výběr hlavy…

Počet nakažených koronavirem se v Německu blíží dvou set tisícům

04.07.2020 12:42 Aktualizováno Počet nakažených koronavirem v Německu překročil hranici 196.000, kdy za poslední den přibylo 422…

Španělsko kvůli nárůstu případů koronaviru znovu uzavřelo část Katalánska

04.07.2020 12:41 Katalánské úřady dnes nařídily uzávěru oblasti zahrnující i dvěstětisícové město Lleida.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy