Itálie převezme 353 migrantů z humanitární lodi Sea-Watch 4

Itálie povolila vylodění 353 migrantů, kteří jsou na palubě německé humanitární lodi Sea-Watch 4. Přijme je přístaviště v Palermu, kam mají dorazit ve středu, informovala agentura DPA. Kvůli pandemii covidu-19 čeká zachráněné muže, ženy a děti před vstupem na pevninu čtrnáctidenní pobyt v karanténě na k tomu určeném italském plavidlu.

Migranti na palubě lodi Sea-Watch.
doporučujeme

"Konečně úleva pro přeživší na palubě," okomentovala zprávu od italských úřadů nevládní organizace Sea Watch, která o přijetí migrantů v posledních dnech žádala kromě Itálie i Maltu. Přístav dostalo plavidlo přidělený "11 dní od první záchrany", uvedla organizace v příspěvku na twitteru.

Sea-Watch 4 k zachráněným trosečníkům na palubě o víkendu převzala přes 150 migrantů od dalšího humanitárního plavidla Louise Michel. Tuto loď plující pod německou vlajkou financoval britský streetartový umělec Banksy. O víkendu plavidlo žádalo o pomoc italské úřady kvůli vážnému stavu některých zachráněných na palubě.

Od začátku roku do Itálie přišlo podle záznamů tamního ministerstva vnitra bezmála 19.400 migrantů - za stejné období minulého roku to bylo 5253, píše DPA. Mnoho středisek pro migranty na jihu Itálie je proto přeplněných a s přijetím dalších lidí nesouhlasí místní politici i obyvatelé.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Registrační systém k očkování měl potíže, Čína vyhlásila lockdown…

15.01.2021 19:29 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Německá CDU zahájila volební sjezd, vybírá nástupce Merkelové

15.01.2021 18:33 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila dvoudenní…

Pfizer dočasně omezí dodávky vakcíny do Evropy. Země chtějí vysvětlení

15.01.2021 18:27 Aktualizováno Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy,…

Koronavirus přispěl k vyšší úmrtnosti v Německu či ve Francii

15.01.2021 18:11 Úmrtnost v Německu a Francii byla loni výrazně nad průměrem posledních let, v Německu o čtvrtinu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama