Itálie převezme 353 migrantů z humanitární lodi Sea-Watch 4

Itálie povolila vylodění 353 migrantů, kteří jsou na palubě německé humanitární lodi Sea-Watch 4. Přijme je přístaviště v Palermu, kam mají dorazit ve středu, informovala agentura DPA. Kvůli pandemii covidu-19 čeká zachráněné muže, ženy a děti před vstupem na pevninu čtrnáctidenní pobyt v karanténě na k tomu určeném italském plavidlu.

Migranti na palubě lodi Sea-Watch.
doporučujeme

"Konečně úleva pro přeživší na palubě," okomentovala zprávu od italských úřadů nevládní organizace Sea Watch, která o přijetí migrantů v posledních dnech žádala kromě Itálie i Maltu. Přístav dostalo plavidlo přidělený "11 dní od první záchrany", uvedla organizace v příspěvku na twitteru.

Sea-Watch 4 k zachráněným trosečníkům na palubě o víkendu převzala přes 150 migrantů od dalšího humanitárního plavidla Louise Michel. Tuto loď plující pod německou vlajkou financoval britský streetartový umělec Banksy. O víkendu plavidlo žádalo o pomoc italské úřady kvůli vážnému stavu některých zachráněných na palubě.

Od začátku roku do Itálie přišlo podle záznamů tamního ministerstva vnitra bezmála 19.400 migrantů - za stejné období minulého roku to bylo 5253, píše DPA. Mnoho středisek pro migranty na jihu Itálie je proto přeplněných a s přijetím dalších lidí nesouhlasí místní politici i obyvatelé.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama