Itálie prodloužila nošení roušek v uzavřených prostorách

Itálie, která patřila v nynější pandemii covidu-19 k nejvíce postiženým zemím, prodlouží zatím do konce července některá opatření zavedená proti šíření koronavirové nákazy, včetně nošení roušek ve veřejným uzavřených prostorách. Informoval o tom dnes ministr zdravotnictví Roberto Speranza. Podle místních médií se také na konec července posouvá v Itálii otevření diskoték a zahájení kongresů, plánované od poloviny tohoto měsíce.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Dnes máme 13 milionů infikovaných a půl milionu mrtvých," uvedl dnes Speranza s odkazem na světová čísla, když v italském Senátu představoval nový vládní dekret. "Je evidentní, že nesmíme povolit v ostražitosti," dodal k dekretu, který mimo jiné prodlužuje povinnost nošení roušek ve veřejné dopravě, obchodech, na úřadech či v nemocnicích.

Speranza také řekl, že vláda bude pokračovat v "opatrné linii", pokud jde o umožnění cestování ze zemí mimo Evropu. "Nesmíme nic podcenit, hrozí nám importování nových případů ze zahraničí od cizinců i od Italů vracejících se z ciziny. Maximální pozornost věnujeme také migrantům, musí do karantény," uvedl italský ministr zdravotnictví.

Podle místních médií dnes vládní mluvčí oznámila, že cestující v letadlech už mohou opět mít větší příruční zavazadlo. Od 26. června směli mít jen malé, které se vešlo pod sedadlo. Italský úřad pro civilní letectví (ENAC) tak chtěl předejít tomu, aby se cestující při nastupování a vystupování z letadla těsnali v uličkách při ukládání zavazadel a zvyšovali tak riziko přenosu koronaviru.

Ministr Speranza podle agentury ANSA dnes zatím nepotvrdil nedávné zprávy, že by vláda měla výjimečný stav zavedený kvůli koronaviru prodloužit do konce října. Zatím platí do 31. července.

Za posledních 24 hodin se v Itálii nově prokázalo 114 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a 17 pacientů v souvislosti s tím zemřelo, oznámilo dnes ministerstvo zdravotnictví. O den dříve to bylo 169 nových případů nákazy a 13 úmrtí.

Od vypuknutí pandemie covidu-19 zaregistrovala Itálie 243.344 případů nákazy koronavirem, z toho 34.984 pacientů zemřelo. V současné době je v této zemi se 60 miliony obyvatel 12.919 nakažených, což je o 238 méně, než o den dříve. V počtu úmrtí s covidem-19 je Itálie ve světovém srovnání americké Univerzity Johnse Hopkinse pátá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii za den přibylo přes 2500 nakažených, nejvíc od uvolnění…

12.08.2020 21:52 Ve Francii za uplynulý den přibylo 2524 případů nákazy novým koronavirem, což je nejvíce od…

Řecko hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

12.08.2020 20:43 V Řecku se za posledních 24 hodin potvrdilo 262 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, jde o…

Španělsko má opět více nakažených za den než předchozí dva dny

12.08.2020 20:20 Ve Španělsku se za poslední den potvrdilo 1690 nakažených novým koronavirem, údaj ale nezahrnuje…

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

12.08.2020 14:49 V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama