Itálie se chystá rušit opatření kolem koronaviru, datum nestanoví

Itálie připravuje plán na postupné rušení omezení přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru. Deníku La Repubblica to dnes řekl ministr zdravotnictví Roberto Speranza s tím, že by zatím bylo nezodpovědné slibovat datum, kdy se země vrátí do normálu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Itálie (Miláno): Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Šíření nákazy v Itálii, která je s 15.362 oběťmi nejhůře zasaženou zemí na světě, se již pravděpodobně zpomaluje. V sobotu tam bylo registrováno 681 případů úmrtí na nemoc covid-19, což bylo nejméně za skoro dva týdny. Nových 4805 případů nákazy bylo ale mírně víc, než oznámily úřady v pátek, kdy evidovaly 4585 nově potvrzených nakažených. Celkově má Itálie 124.632 nakažených.

V hospodářských kruzích i mezi obyvatelstvem podle agentury DPA roste netrpělivost a mrzutost nad restriktivními opatřeními, které jsou v platnosti už od 13. března. Italská média v uplynulých dnech uvedla, že vláda se chystá umožnit návrat do práce pracovníkům v omezeném počtu odvětví.

Kabinet podle Speranzy zachová omezující opatření týkající se sociálních kontaktů. Hodlá také masivně zvýšit testování na koronavirus a vytvořit podmínky, které by umožňovaly léčit pacienty doma a ne v nemocnicích. Rovněž by měl být rozšířen počet nemocnic, které zvládnou léčbu plicního onemocnění covid-19, které koronavirus způsobuje. Italové by měli nadto dostat k dispozici aplikaci, která by umožňovala nakažené léčit na dálku.

"Nebudeme schopni v žádný konkrétní den říci: 'je to celé pryč'," uvedl Speranza pro list La Repubblica s tím, že úkolem vlády je vytvořit takové podmínky, aby se "s virem dalo žít", dokud nebude k dispozici vakcína.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lucembursko chce za devět týdnů otestovat všechny obyvatele

27.05.2020 20:44 Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech…

Kaczynski chce volby polského prezidenta do 28. června

27.05.2020 19:55 Aktualizováno Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je…

Francie oznámila dalších 66 úmrtí lidí s covidem-19

27.05.2020 19:31 Ve Francii za uplynulých 24 hodin zemřelo 66 lidí s covidem-19. S odvoláním na ministerstvo…

Německo brzy zruší varování před cestami do EU, oznámil Maas

27.05.2020 19:15 Německo k 15. červnu zruší varování pro turisty před cestami do 26 zemí Evropské unie včetně Česka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy