Itálie zavedla přes Velikonoce lockdown, chce předejít nárůstu počtu nakažených

V Itálii dnes začala třídenní plošná karanténní uzávěra. Země chce předejít nárůstu počtu nových případů nákazy koronavirem během Velikonoc. Z celého Apeninského poloostrova se stala takzvaná červená zóna, všude tedy platí nejpřísnější protipandemická opatření.

Benátky
doporučujeme

Itálie se podobně jako zbytek Evropy potýká se třetí vlnou pandemie covidu-19, počet nově infikovaných se v šedesátimilionové zemi pohybuje kolem 20.000 lidí denně.

Italové smějí z domu jen v nezbytných případech, nicméně ve svém regionu se mohou setkat u velikonočního jídla se dvěma dalšími dospělými, ať už se jedná o rodinu či přátele. Kostely zůstaly otevřené, ale věřící mají bohoslužby navštěvovat jen ve svém regionu. Papež František už podruhé za sebou přednese tradiční poselství Urbi et orbi (Městu a světu) ve svatopetrském chrámu bez účasti věřících na náměstí. Italská vláda na dodržování opatření po celé zemi vyčlenila posilu 70.000 policistů.

Po Velikonocích jednotlivé italské regiony zůstanou do konce měsíce v červeném, nebo v mírnějším oranžovém režimu. V Itálii obecně platí opatření podle epidemické situace v regionech. Existuje čtyřstupňová barevná škála - od nejpřísnější červené zóny přes oranžovou a žlutou až po bílou.

Témata: Itálie | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama