Itálie zažívá cyklistický boom, lidé se kvůli koronaviru vyhýbají veřejné dopravě

Prudký nárůst prodeje bicyklů zažívají italská města od doby, co vláda ukončila přísná karanténní opatření kvůli šíření koronaviru. Lidé si kupují kola, aby se vyhnuli veřejné dopravě - a zároveň se tak snaží vyslyšet vládní výzvy, aby pomohli životnímu prostředí, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Od doby, kdy se začátkem května znovu otevřely obchody, se v celé Itálii prodalo zhruba 540.000 kol, píše Reuters. To je šedesátiprocentní nárůst za první "pokaranténní" měsíc ve srovnání se stejným obdobím roku 2019.

Aby udržela obyvatele mimo metro a autobusy a zmírnila zácpy na silnicích, nabídla vláda příspěvek ve výši 500 eur (asi 13.360 korun) obyvatelům měst při koupi tradičních bicyklů anebo elektrokol.

Tato subvence začala být rozdělována od 4. května a program bude pokračovat až do konce roku. Vláda na něj vyčlenila 120 milionů eur a uvedla, že pokud bude potřeba, poskytne další peníze.

"Květen byl pro trh s elektrokoly mimořádný," uvedl Gian Franco Nanni, výkonný ředitel italské firmy Askoll EVA, která elektrokola vyrábí. "Máme trojmístný nárůst objednávek v porovnání s minulým rokem," poznamenal.

Šedesátimilionová Itálie zaznamenala více než 34.600 úmrtí nemocných s covidem-19, což je čtvrtá nejhorší bilance na světě. Úřady opakovaně varují, že riziko nákazy na přeplněných místech je stále vysoké.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poláci si vybírají prezidenta. Komentátorka řekla, jak se budou rozhodovat

12.07.2020 13:00 Nedělní finále polských prezidentských voleb rozhodne o dalším směřování politiky našich severních…

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 12:10 Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Německo hlásí 248 nových případů koronaviru, v Rakousku přibylo 114…

12.07.2020 11:16 Aktualizováno Německo hlásí dalších 248 potvrzených případů koronavirové nákazy za poslední den. Dohromady dosud…

Kancléř Kurz chce, aby fond obnovy EU pomohl nejchudším členům

12.07.2020 10:26 Rakousko chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy