Itálie zjistila, kolik migrantů přichází do země nakažených

Itálie v letních měsících evidovala nárůst počtu příchozích migrantů. Počet nakažených novým typem koronaviu mezi nově příchozími ale nedosahuje ani čtyř procent. Tamní ministryně vnitra se následně vyslovila proto, aby některým státům včetně Česka byly kráceny finanční prostředky.

Luciana Lamorgeseová
doporučujeme

Méně než čtyři procenta migrantů, kteří se v létě dostali na lodích přes Středozemní moře do Itálie, měli pozitivní výsledky testů na nový druh koronaviru.

Ve čtvrtek to uvedla italská ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová. "Od 1. června do 26. srpna jsme provedli 6371 výtěrů u migrantů, kteří se vylodili na Sicílii. Pozitivních bylo 3,98 procenta případů," sdělila podle agentury DPA deníku Il Foglio.

Výtěry a dvoutýdenní karanténa jsou povinné pro všechny migranty, kteří přijdou do Itálie. Karanténu tráví většinou na trajektech kotvících u pobřeží.

Od června do srpna letošního roku eviduje Itálie příjezd 14 220 migrantů po moři. Podle agentury je to čtyřikrát více než ve stejném období v loňském roce.

Lamorgeseová uvedla, že se zvýšil počet lidí přicházejících z Tuniska. Evropskou unii proto vyzvala k přerozdělení migrantů mezi členské státy. Podpořila také návrh krácení prostředků zemím, které migranty odmítnou přijmout.

Konkrétně hovořila o zemích Visegrádské čtyřky, jejímiž členy jsou Slovensko, Česko, Maďarsko a Polsko. Počet přemístěných migrantů je totiž nadále zoufale nízký.

Ačkoliv od dosažení dohody o přerozdělení migrantů na Maltě v září 2019 uplynul jeden rok, z Itálie se povedlo přemístit pouze 689 lidí. 369 migrantů do Francie a 238 do Německa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polské vládní strany prozatím zažehnaly krizi podpisem koaliční smlouvy

26.09.2020 16:24 Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly…

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 14:57 Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Slovensko hlásí rekordních 552 nakažených za den

26.09.2020 13:16 Na Slovensku se koronavirus za den prokázal u rekordních 552 lidí, informují slovenská média s…

Španělská policie má pohotovost, očekává protesty v ulicích

26.09.2020 12:38 Policie ve španělském autonomním regionu Katalánsko má v těchto dnech pohotovost v očekávání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama