Itálie zmírnila covidová opatření v pěti krajích včetně Lombardie

Italské ministerstvo zdravotnictví vzhledem k pomalu se zlepšující epidemické situaci zmírnilo opatření v pěti krajích, včetně nejhůře postižené Lombardie. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Za poslední den se v Itálii potvrdilo 28.352 nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je o zhruba 650 méně než o den dříve. Už několik dní v této zemi klesají počty hospitalizovaných pacientů.

Lidé se chrání před covidem-19, ilustrační foto
doporučujeme

Denní nárůsty nakažených koronavirem v Itálii začaly být výrazněji vyšší koncem října, v posledních několika dnech jsou ale nižší než v polovině listopadu. Za poslední den přibylo 28.352 nakažených, o den dříve to bylo 29.003 a ve středu bylo oznámeno 25.853 nákaz za předchozí den. Přitom testů bylo provedeno zhruba stejně po všechny tyto dny, kolem 230.000.

Úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, evidují v Itálii za poslední den 827, o den dříve to bylo 822 a předtím 722.

Klesající trend vykazují v Itálii počty hospitalizovaných: dnes jich je 33.684, o den dříve jich bylo 34.038, což bylo o 275 méně než ve středu. Na jednotkách intenzivní péče je nyní v italských nemocnicích 3782 pacientů, o den dříve to bylo 3846.

Nejvíce nových nákaz opět hlásí severoitalská Lombardie, kde se nově potvrdilo 5389 nákaz, o den dříve to bylo 5697.

Italská vláda před měsícem zpřísnila protikoronavirová opatření a zemi rozdělila na tři zóny (červenou, oranžovou a žlutou), do nichž jsou zařazovány regiony podle epidemických kritérií. V celé zemi platí zákaz nočního vycházení, v červené zóně je omezen pohyb lidí i ve dne a zavřena většina obchodů. V červené a oranžové zóně jsou pro veřejnost zavřeny restaurace a bary, které smějí nabízet jen jídlo s sebou. Tato opatření platí zatím do 3. prosince.

Dnes ministr zdravotnictví Roberto Speranza oznámil, že od neděle Lombardie, Kalábrie a Piemont přecházejí z červené do oranžové zóny a Ligurie a Sicílie z oranžové do žluté. V nejpřísnější červené zóně zůstávají regiony Abruzzo, Kampánie, Toskánsko, Valle d'Aosta a provincie Bolzano, v oranžové zůstávají kraje Basilicata, Emilia Romagna, Furlansko-Julské Benátky, Marche, Puglia (Apulie) a Umbria.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zařadilo Česko na seznam vysoce rizikových zemí

22.01.2021 20:03 Aktualizováno Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí a zpřísněná opatření…

EU chce lepší vztahy s Tureckem, žádá od Ankary konkrétní činy

22.01.2021 19:45 Evropská unie vítá současnou snahu Turecka o zlepšení vzájemných vztahů, Ankara ji však musí…

AstraZeneca kvůli mutacím zatím dodá méně vakcíny

22.01.2021 18:38 Britsko-švédský výrobce "oxfordské" vakcíny AstraZeneca upozornil Evropskou komisi, že dodávky jeho…

ONLINE: Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 18:12 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama