Itálie zmírnila omezení pohybu. Děti mohou ven s jedním z rodičů, ale jen blízko domu

Italská vláda zmírnila omezení pohybu, které vyhlásila pro tuto šedesátimilionovou zemi před třemi týdny. Nově budou děti moci na vycházku s jedním z rodičů, dosud ven nesměly.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Děti
doporučujeme

Informoval o tom deník Corriere della Sera. Podle něj nejde o nový vládní dekret, ministerstvo vnitra ale v úterý vydalo oběžník, v němž pravidla vysvětlilo. Ministr zdravotnictví Roberto Speranza dnes také řekl, že vláda omezení pohybu prodlouží do 13. dubna, což avizovala už v pondělí.

Zákaz vycházek s dětmi kritizovala řada pediatrů mimo jiné i s tím, že děti nemají možnost jít ven na rozdíl třeba od zvířecích domácích mazlíčků. Podobná je situace například i ve Španělsku. O víkendu vyšel v deníku Corriere della Sera otevřený dopis psychologů, rodičů, učitelů a rodičů z regionu Lombardie, kteří žádali úřady, aby děti mohly alespoň na hodinu denně ven.

Ministerstvo vnitra tak v úterý vydalo oběžník, v němž vysvětluje, že mladší 18 let mohou ven v doprovodu jednoho z rodičů, ale jen v blízkosti svého bydliště. Na ulici mohou také v nutných případech dva lidé, pokud jeden z nich doprovází starého člověka či handicapovaného, upřesnilo ministerstvo. V oběžníku nicméně připomnělo, že rekreační aktivity venku jsou nadále zakázány.

Itálie je v počtu úmrtí na nemoc COVID-19 nejhůře postiženou zemí, registruje už na 12.400 obětí koronaviru a na 105.800 případů nákazy od prvního potvrzeného případu v zemi 31. ledna. Tehdy jím byl turista z Číny, kde se tato nemoc potvrdila poprvé koncem loňského roku.

Skutečný počet mrtvých z řad nakažených koronavirem je ale nejspíš v Itálii vyšší, než udávají oficiální statistiky, protože Itálie, stejně jako například Francie či Španělsko neeviduje v této tragické bilanci lidi, kteří nemoci podlehli doma či v domovech pro seniory, ne všem těmto obětem se totiž dělají testy na koronavirus.

Šéf italského národního institutu pro zdraví Silvio Brusaferro v úterý vyzval Italy, aby dodržovali všechna omezení. Jen tak podle něj bude pokračovat trend klesajícího počtu nových případů (v procentuálním srovnání). Brusaferro také uvedl, že v sobotu například policie udělila 5000 pokut za porušení omezení vycházení. Bylo mezi nimi i 50 Italů, kteří měli pozitivní test na koronavirus, a měli tak být v domácí karanténě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jednání EU s Británií se zasekla na rybolovu, kompromis je daleko

01.06.2020 15:06 Spory kolem práv na rybolov v britských vodách jsou zásadním tématem dalšího kola videokonferencí…

Norsko a Finsko otevírají restaurace, v Nizozemí mohou lidé i do kina

01.06.2020 14:22 V Norsku, Finsku a Nizozemsku se dnes opět otevřely restaurace, kavárny a bary, které místní vlády…

Koloseum se po třech měsících opět otevírá, platí přísná bezpečnostní…

01.06.2020 14:17 Po tříměsíční nucené přestávce kvůli pandemii covidu-19 se dnes návštěvníkům otevřela jedna z…

Vražda Kuciaka: Obžalovaný Kočner je egocentrik s narcistickými rysy,…

01.06.2020 13:10 Egocentrikem s narcistickými rysy nazvala znalkyně slovenského podnikatele Mariana Kočnera, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy