Itálie zpřísnila protipandemická opatření v čtvrtině regionů

Italská vláda dnes zpřísnila protipandemická opatření v pěti z dvaceti regionů. Po varování odborníků chce předejít šíření nakažlivějších mutací viru SARS-CoV-2. Nejpřísnější režim budou od pondělí mít poprvé od ledna dva jihoitalské regiony - Basilicata a Molise. Znamená to zavřené restaurace, přísné omezení pohybu a provoz pouze nezbytných služeb.

Itálie (Miláno): Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Itálie má zavedený systém opatření o čtyřech stupních (od nejmírnějšího bílého přes žlutý a oranžový po nejpřísnější červený). Systém se aktualizuje každý týden podle pandemické situace.

Do oranžového stupně se od pondělí přesouvají Lombardie a Piemont, regiony na severu s hlavními městy Milán a Turín, a Marky, pobřežní region v centrální části země. I v druhém nejpřísnějším režimu jsou zavřené restaurace a bary s výjimkou výdejních okýnek. Lidé mohou opouštět své obce pouze kvůli práci, ze zdravotních důvodů a v naléhavých případech. Do bílého modu s minimálními opatřeními se naopak přesouvá ostrov Sardinie.

Od pondělí tak budou v Itálii dva regiony červené, devět oranžových, osm žlutých a jeden bílý. Za posledních 24 hodin přibylo v Itálii 18.916 nakažených a 280 lidí zemřelo, informovala dnes agentura ANSA s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Vzhledem k nárůstům nakažených za poslední pracovní týden ve srovnání předchozím pracovním týdnem o 35 procent někteří odborníci mluví o třetí vlně.

Zavedená opatření italská vláda patrně zavedená opatření do Velikonoc zmírňovat nebude, řekl ve středu italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza. Vedle omezení v jednotlivých regionech jsou v celé Itálii zavřená fitcentra, otevírací doba restaurací a barů je omezená. Vláda nicméně zvažuje, že v oblastech ve žlutém režimu otevře od 27. března kina a divadla.

V šedesátimilionové Itálii se dosud potvrdilo bezmála 2,9 milionu případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho bezmála 97.507 lidí v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo. V počtu takových úmrtí je Itálie podle americké Univerzity Johnse Hopkinse šestá na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo ukončí stálé kontroly na hranicích s Českem

13.04.2021 13:20 Německo ve středu ukončí stálé hraniční kontroly s Českou republikou, které zavedlo 14. února kvůli…

Německá vláda souhlasí se závaznou protikoronavirovou brzdou

13.04.2021 12:23 Německá vláda se dnes dohodla na úpravě zákona o potírání infekčních chorob, která kancléřce Angele…

ONLINE: Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843…

13.04.2021 12:22 Aktualizováno pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Na Slovensku v únoru znovu výrazně přibylo úmrtí

13.04.2021 10:47 Na Slovensku v únoru, kdy země čelila silné druhé vlně koronavirové nákazy, zemřelo o téměř tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama