Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav. Můžeme tak lépe čelit pandemii, řekl Conte

Italská vláda pravděpodobně prodlouží nouzový stav, který zavedla před téměř půl rokem kvůli pandemii covidu-19 a který zatím platí do 31. července. Podle agentury Reuters to dnes řekl premiér Giuseppe Conte.

Giuseppe Conte
doporučujeme

"Možné prodloužení znamená, že budeme moci dál přijímat nutná opatření, abychom mohli lépe čelit epidemii," řekl podle agentury Reuters premiér Conte v Benátkách, kde se účastnil testování protipovodňového systému Mojžíš.

Itálie patřila v nynější pandemii k nejpostiženějším zemím. Nejhorší situaci zažívala ve druhé polovině března, kdy denně přibývalo přes čtyři tisíce potvrzených případů nákazy (v některých dnech i přes pět tisíc); maximum denně bylo na 6550 infikovaných. Civilní ochrana tehdy evidovala denně stovky úmrtí s covidem-19 - koncem března šest až sedm set; maximum bylo dokonce 969 úmrtí denně.

Ve čtvrtek oznámila italská civilní ochrana 229 nových případů nákazy za den (o den dříve 193) a 12 úmrtí s covidem-19 (o den dříve to bylo 15). Celkem v Itálii v souvislosti s nákazou koronavirem SARS-CoV-2 zemřelo 34.926 lidí, což je čtvrtý nejvyšší počet ve světě. Potvrzeno bylo v této zemi se 60 miliony obyvatel 242.363 případů nákazy.

Celonárodní omezení pohybu kvůli koronaviru zavedla italská vláda jako první v Evropě už 9. března. Lidé v Itálii, podobně jako později i obyvatelé řady dalších zemí, pak mohli z domu jen v nutných případech, jako byla cesta do práce, nákup základních zboží či návštěva lékaře. Zavřely se i kina, divadla, sportoviště, restaurace a většina obchodů.

S uvolňováním opatření začala Itálie začátkem května, postupně se tak mohly otevřít další obchody a s omezenou kapacitou i restaurace, bary, knihovny či muzea a galerie a lidé opět mohli také do kostela na mši. Od 3. června mohli po téměř třech měsících Italové opět volně cestovat mezi regiony, což předtím směli jen ve výjimečných a zdůvodněných případech. Od téhož data otevřela Itálie i hranice pro turisty ze zemí EU a některých dalších evropských států bez nutnosti dvoutýdenní karantény.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Přibylo téměř 14 tisíc nakažených. Vláda zváží omezení pohybu

25.02.2021 08:00 Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Čína není největší obchodní partner EU. Politolog vyvrací nový mýtus

25.02.2021 00:01 NÁZOR - V uplynulém týdnu média převzala zprávu Eurostatu, statistického úřadu EU, která tvrdí, že…

Audit z Bruselu: Babiš je ve střetu zájmů ohledně zemědělských dotací.…

24.02.2021 22:05 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je podle druhého auditu Evropské komise ohledně čerpání zemědělských dotací ve…

Čechy čeká v Polsku bez testu či očkování povinná karanténa

24.02.2021 21:14 Aktualizováno Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama