Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října. Napsal o tom dnes list Il Messagero. Nouzový stav umožňuje kabinetu nařizovat restrikce související s pandemií i bez souhlasu parlamentu, a podle deníku by bez něj nemohla dál pokračovat ani některá aktuálně platná opatření. Jihoitalská Kampánie dnes kvůli rostoucímu počtu nakažených zavedla povinné nošení roušek i venku.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Premiér Giuseppe Conte letos v souvislosti s koronavirovou nákazou vyhlásil půlroční nouzový stav 31. ledna, kdy se infekce poprvé prokázala u dvou čínských turistů v Římě. V červenci jej vláda prodloužila do konce října.

V šedesátimilionové Itálii nyní denně přibývá více než 1000 nakažených, ve středu úřady informovaly o 1640 nových případech. Na rozdíl od jara, kdy se virus šířil zejména na severu země, se nyní s rostoucím počtem nakažených potýkají také na jihu. Guvernér Kampánie Vincenzo De Luca proto ode dneška nařídil, aby lidé na území celého regionu nosili roušky i venku. Nařízení zatím platí do 4. října.

"Pokud chceme zabránit plošné karanténě, musíme postupovat nekompromisně," řekl De Luca. Povinnost zakrývání nosu a úst i venku nově platí také v centru města Janov, uvedla agentura APA.

Od začátku epidemie se v Itálii koronavirem SARS-CoV-2 nakazilo více než 300.000 lidí, přes 35.700 pacientů s covidem-19 zemřelo. Také tady se od konce srpna tempo přibývání nových případů zvyšuje, ale ani zdaleka ne tak prudce jako například ve Francii, Španělsku či Česku. Odborná monitorovací organizace GIMBE nicméně upozornila, že za posledních sedm dní se počet lidí, kteří kvůli těžkému průběhu covidu-19 skončili v nemocnici, zvýšil téměř o pětinu na více než 2600. Roste i počet pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dva tisíce lidí v Berlíně demonstrovaly proti koronavirovým opatřením

25.10.2020 19:53 Aktualizováno Zhruba dva tisíce lidí se dnes sešly v centru Berlína na demonstraci proti opatřením, která přijala…

Koronavirus se dál šíří Evropou, řada zemí hlásí nové rekordy

25.10.2020 18:35 V Evropě výrazně přibývá lidí nakažených novým koronavirem. Nejvyšší denní přírůstky od začátku…

Španělsko schválilo nouzový stav a zákaz nočního vycházení

25.10.2020 17:03 Španělská vláda dnes na mimořádné schůzi schválila kvůli dalšímu nárůstu počtu případů nákazy novým…

Italové protestovali proti opatřením, ta se dále zpřísní

25.10.2020 16:31 V Římě se v noci na dnešek střetli odpůrci protiepidemických opatření s policií. Protestující v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama