Itálii, Rakousko i Švýcarsko zasáhly laviny. Záchranáři hledají živé

V lyžařském středisku v rakouských Korutanech se dnes utrhla lavina, pod kterou podle svědků skončilo zřejmě několik lidí. Jednoho z nich se podařilo vyprostit, po dalších záchranáři pátrají, uvedla podle agentury APA policie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Laviny
doporučujeme

Lavina se dnes utrhla také ve švýcarském resortu Andermatt, kde horská služba rovněž zorganizovala rozsáhlé pátrání kvůli obavám, že masa sněhu zasypala lyžaře. Neštěstí v horách dnes ohlásila také Itálie, kde od středy zahynuli tři horolezci.

V korutanském Ankogelu se lavina utrhla mimo zajištěné sjezdovky, svědkyně události podle APA oznámila dva zasypané. Během záchranné operace se uvolnila druhá lavina. Jeden ze svědků poté nahlásil, že viděl možná až čtyři lyžaře, které sníh pohltil. Záchranáři to prověřují, ale oblast byla již v tu dobu uzavřená.

Provozovatel střediska v Ankogelu uvedl, že lavinu vyvolala dvojice lyžařů, která sjížděla svah ve volném terénu mimo zajištěnou sjezdovku.

Také v Andermattu ve švýcarském kantonu Uri, kde platí kritická lavinová situace, mohli podle záchranářů skončit pod sněhovým závalem lidé. Na místě horská služba uspořádala velké pátrání, nasazeni byli i psi, kteří jsou schopní člověka pod masou sněhu najít. Lavina o rozměru zhruba 20 krát 50 metrů zasáhla i sjezdovku.

Ve střední Itálii dnes při výstupu na masiv Gran Sasso zahynuli dva horolezci, kteří se při cestě na vrchol zřítili. Ve středu zde zahynula pod lavinou Italka při pokusu zdolat horu Corno Grande, která je nejvyšším vrcholem Apeninského poloostrova.

Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu za úterý přibylo 5453 případů koronaviru, vzrostl i počet obětí

01.04.2020 17:46 Aktualizováno Německo v úterý potvrdilo nákazu koronavirem u 5453 lidí, celková bilance tak vzrostla na 67.366…

Německo prodlužuje opatření proti koronaviru. Merkelová měla tiskovku ze…

01.04.2020 17:27 Německo prodlužuje platnost stávajících opatření proti koronaviru nejméně do konce velikonočních…

Za porušení karantény padly ve Francii statisíce pokut. Neplánujte…

01.04.2020 17:23 Aktualizováno Bezmála šest milionů kontrol a přes 350.000 sepsaných protokolů o pokutách. Taková je ve Francii…

V Nizozemí opět vzrostl počet obětí COVID-19, nakažených je 13 614

01.04.2020 16:07 Mírně přes 1000 nových případů infekce koronavirem a 134 dalších úmrtí kvůli nemoci COVID-19 dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy