Italové a Poláci jsou po příjezdu z Číny v karanténě

Řada Italů a Poláků byla dnes umístěna do 14denní karantény poté, co byli evakuováni z čínského města Wu-chanu, kde se rychle se šířící virus objevil. V Chorvatsku mezitím turisté z Tchaj-wanu údajně nosí nápisy: "Nejsme z Číny", aby se vyhnuli diskriminaci vůči asijským turistům, napsala dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor

Wu-chan
doporučujeme

Evropské země od víkendu vypravily řadu letů, aby zpět přivezly své občany žijící a pracující ve Wu-chanu. Do ČR se v noci na dnešek vrátilo pět Čechů, které z Číny do Evropy dopravil francouzský vládní speciál. Všichni budou asi dva týdny v karanténě v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Ve francouzském speciálu letěli krom Francouzů také například evakuovaní občané z Belgie, Dánska, Nizozemska či Slovenska. Vrátilo se v něm také 11 švédských občanů, kteří dnes ráno přiletěli do vlasti. Nikdo z nich nevykazuje známky nákazy virem. Všichni byli přepraveni do svých domovských měst s pokynem zůstat následujících 14 dní doma, minimalizovat společenský kontakt s ostatními lidmi a být ve styku s lékaři.

V Číně už se koronavirem nakazilo více než 17.000 lidí a 361 jich zemřelo. Další člověk zemřel na Filipínách a 20 dalších zemí ohlásilo případy nákazy. Evropa zatím má 25 potvrzených případů nákazy novým koronavirem: deset v Německu, šest v Rusku, po dvou v Rusku, Itálii a Velké Británii, a po jednom ve Finsku, Švédsku a Španělsku.

V Chorvatsku byli turisté z Tchaj-wanu viděni s nápisy: "Nejsme z Číny". Místním sdělovacím prostředkům řekli, že začali tyto nápisy nosit poté, co od nich lidé ve strachu utíkali pryč.

V sousední Černé Hoře úřady sdělily zhruba osmi stovkám čínských dělníků, kteří pracovali na výstavbě dálnice spojující jih a východ této malé balkánské země, aby se do Černé Hory po skončení oslav čínského Nového roku nevraceli. Všechny černohorské cestovní kanceláře také na neurčito zrušily turistické zájezdy z Číny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komisařka je proti vydání Assange do USA

20.02.2020 17:21 Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by neměl být vydán Spojeným státům, protože by to mělo…

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 17:18 Lídři zemí Evropské unie dnes odpoledne dorazili do Bruselu na mimořádný summit, jehož cílem je…

Ve Francii se opět demonstruje proti důchodové reformě

20.02.2020 17:17 Ve francouzských městech dnes opět tisíce lidí demonstrovaly proti vládnímu plánu reformovat…

Rasismus je jed. Útok v Hanau ukazuje na extremistickou motivaci, soudí…

20.02.2020 17:04 Aktualizováno Hodně toho ukazuje na to, že střelec z Hanau byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama