Berlusconi je kvůli koronaviru v nemocnici, dali mu kyslíkovou masku

Bývalý italský premiér, třiaosmdesátiletý Silvio Berlusconi je v nemocnici v Miláně, kde ho hospitalizovali poté, co se nakazil koronavirem. Lékaři mu diagnostikovali oboustranný zápal plic v raném stádiu, píše italská agentura ANSA.

Berlusconi, Silvio
doporučujeme

Senátorka Licia Ronzulliová podle listu La Repubblica podotkla, že Berlusconiho hospitalizace je preventivní opatření.

Italská televizní stanice Sky TG24 informovala, že zdravotníci Berlusconimu dali kyslíkovou masku, aby se mu lépe dýchalo. Italská média zároveň upozorňují, že politik není na jednotce intenzivní péče.

Agentura AP připomněla, že Berlusconi měl v minulosti vážné zdravotní problémy, například v roce 2006 mu lékaři zavedli kardiostimulátor.

Berlusconi ve čtvrtek spolustraníkům řekl, že se mu daří dobře a nemá horečku ani bolesti.

Politik a podnikatel byl dosud v domácí izolaci, otestovat na koronavirus se nechal preventivně kvůli nedávnému pobytu na Sardinii, kde strmě vzrostl počet případů onemocnění covid-19. Jeho politická strana dříve uvedla, že se koncem září chystá opět zapojit do kampaně před komunálními volbami.

Nejdéle sloužící poválečný premiér Itálie a mediální magnát Silvio Berlusconi figuroval v mnoha kontroverzních kauzách a za svou politickou kariéru absolvoval přes dvacet soudů, byl i odsouzen. V současné době je členem Evropského parlamentu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 13:19 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 12:36 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

AstraZeneca popírá nízkou účinnost vakcíny u seniorů

26.01.2021 11:28 Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca dnes popřela zprávy německých médií, podle kterých…

Italský premiér Giuseppe Conte oznámil vládě demisi

26.01.2021 11:04 Italský premiér Giuseppe Conte dnes podle očekávání oznámil vládě svou demisi, v poledne ji má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama