Berlusconi je kvůli koronaviru v nemocnici, dali mu kyslíkovou masku

Bývalý italský premiér, třiaosmdesátiletý Silvio Berlusconi je v nemocnici v Miláně, kde ho hospitalizovali poté, co se nakazil koronavirem. Lékaři mu diagnostikovali oboustranný zápal plic v raném stádiu, píše italská agentura ANSA.

Berlusconi, Silvio
doporučujeme

Senátorka Licia Ronzulliová podle listu La Repubblica podotkla, že Berlusconiho hospitalizace je preventivní opatření.

Italská televizní stanice Sky TG24 informovala, že zdravotníci Berlusconimu dali kyslíkovou masku, aby se mu lépe dýchalo. Italská média zároveň upozorňují, že politik není na jednotce intenzivní péče.

Agentura AP připomněla, že Berlusconi měl v minulosti vážné zdravotní problémy, například v roce 2006 mu lékaři zavedli kardiostimulátor.

Berlusconi ve čtvrtek spolustraníkům řekl, že se mu daří dobře a nemá horečku ani bolesti.

Politik a podnikatel byl dosud v domácí izolaci, otestovat na koronavirus se nechal preventivně kvůli nedávnému pobytu na Sardinii, kde strmě vzrostl počet případů onemocnění covid-19. Jeho politická strana dříve uvedla, že se koncem září chystá opět zapojit do kampaně před komunálními volbami.

Nejdéle sloužící poválečný premiér Itálie a mediální magnát Silvio Berlusconi figuroval v mnoha kontroverzních kauzách a za svou politickou kariéru absolvoval přes dvacet soudů, byl i odsouzen. V současné době je členem Evropského parlamentu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama