"Jdu vás zabít!" Policisté v Paříži zastřelili Maročana, který je ohrožoval nožem

Pařížští policisté dnes zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Francouzská policie
doporučujeme

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!".

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, uvedl Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž asi čtvrtmetrové délky. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Podezřelý byl s vážnými zraněnými převezen do nemocnice, kde zemřel. Později byl identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl "načerno", uvedl deník na svém webu.

Deník připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

Dvě humanitární lodě nesmí kvůli karanténě vyplout z Itálie

28.02.2020 21:29 Italské úřady nařídily kvůli epidemii koronaviru dva týdny karantény dvěma lodím nevládních…

V Itálii je už 821 nakažených novým koronavirem, 21 lidí zemřelo

28.02.2020 19:45 V Itálii zemřeli další čtyři lidé na nový koronavirus, který se od prosince šíří do světa z Číny.…

Kvůli výtržnostem museli policisté v Paříži evakuovat nádraží

28.02.2020 19:22 Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama