Jídelníček by jí lékaři neschválili. Turistka přežila dva dny na moři díky sladkostem

Kushila Steinová (45) z Nového Zélandu se na malém člunku ocitla na otevřeném moři, severně od ostrova Kréta. Její „dobrodružství“ trvalo přes 37 hodin. Pobřežní stráž ji našla celých 101 kilometrů od ostrovní pevniny.

Přidejte svůj názor

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Novozélanďanka a její manžel cestovali na jachtě z jižního Turecka do Atén. V průběhu cesty se žena rozhodla, že si protáhne nohy a vyrazí na člunu k ostrovu Folegandros. Při cestě zpět ale ztratila jedno z vesel a vítr ji odvál na otevřené moře.

Záchranné operace se zúčastnilo šest plavidel, vrtulník a podvodní dron. Steinová se během svých útrap bála, že zemře, a proto na svůj člun napsala jméno své matky a její kontaktní údaje.

Turistka si na hlavu dala červenou tašku a odrážela slunce zrcátkem v naději, že na sebe upozorní. Podle svých slov měla v člunu „hrst sladkých bonbónů“, které mohla jíst, a když jí byla zima, zabalila se do plastových sáčků.

New Zealand Herald informoval o tom, že bezprostředně po své záchraně Kushila zavolala své matce, aby jí řekla, že jí „zbyl ještě jeden bonbón“.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 se šíří v Itálii. Zemřel šestý člověk, počet nakažených roste

24.02.2020 15:12 Aktualizováno Už šestou oběť si vyžádala nákaza novým typem koronaviru v Itálii. Jak informovala italská…

V Rakousku obvinili Češku, jejíž syn (†6) zahynul při túře v horách

24.02.2020 14:12 Z usmrcení z nedbalosti obvinila dnes rakouská policie Češku, jejíž šestiletý syn v sobotu zahynul…

Brusel mírní obavy. Kvůli koronaviru se omezení pohybu v Schengenu nechystá

24.02.2020 13:40 Aktualizováno Evropská unie zatím neplánuje kvůli šíření koronaviru v Itálii zavést omezení na hranicích v…

Předběžné výsledky: AfD se do hamburského parlamentu dostala je těsně,…

24.02.2020 13:31 Pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) se navzdory původním odhadům dostala do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama