Johnson označil před Putinem Rusko za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to dnes Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

Boris Johnson
doporučujeme

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V jihoanglickém Salisbury byl v březnu 2018 otráven bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Oba byli několik týdnů v kritickém stavu, ale nakonec se zotavili. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Podle britské mluvčí byl útok na Skripalovy "bezohledným použitím chemické zbraně a nestoudným pokusem o vraždu nevinných lidí na půdě Spojeného království". Takový útok se nesmí opakovat, citovala mluvčí slova premiéra Johnsona.

"Ministerský předseda řekl, že k normalizaci vzájemných vztahů nedojde, dokud Rusko neskoncuje se svým destabilizujícím jednáním, které ohrožuje Británii a její spojence a podkopává bezpečnost našich občanů," uvedla mluvčí.

Kreml o setkání Johnsona s Putinem vydal jen krátké prohlášení. Uvádí se v něm, že oba politici "posoudili otázky dvoustranných vztahů a rovněž mezinárodní problémy".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama