Johnson pod palbou. Při návštěvě na severu Anglie ho zkritizovali

Britský premiér Boris Johnson po nařízení parlamentní přestávky nemusí čelit slovním výpadům opozičních poslanců, kritice se ale nevyhnul ani při své dnešní návštěvě severu Anglie. Nejdříve mu místní obyvatelka při setkání v Doncasteru řekla, že jeho sliby nejsou nic než "pohádka".

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Boris Johnson
doporučujeme

Premiérův odpolední projev v Rotherhamu zase narušil muž, který Johnsonovi vzkázal, aby se vrátil do parlamentu a dal do pořádku "průšvih, který vytvořil".

Předseda vlády před přerušením mluvil o významu "zodpovědných místních lídrů", kteří mohou "řešit to, na čem místním lidem nejvíce záleží".

"Jako naši poslanci, Borisi?" zaznělo po jeho slovech z publika. "Ano, vskutku," reagoval Johnson. Neznámý muž ale pokračoval. "Proč bychom tě měli naslouchat? Proč nejsi s nimi (s poslanci) v parlamentu a neřešíš ten průšvih, který si vytvořil? Vrať se do parlamentu a vyřeš to," křičel. Premiér reagoval slovy o tom, že se těší na to, jak se do parlamentu "velmi brzy" vrátí a neukázněného diváka ze sálu vyvedla ochranka.

Britští zákonodárci od úterka nezasedají, protože královna Alžběta II. na konci srpna na doporučení vlády nařídila ukončit rekordně dlouhou parlamentní schůzi.

Nová začne až 14. října, tedy necelé tři týdny před zatím platným termínem britského odchodu z Evropské unie ke konci října. Přerušení práce parlamentu v době mimořádné politické krize bylo velmi kontroverzní a postupem vlády se bude příští týden zabývat britský nejvyšší soud.

Předtím, než dnes Johnson v Rotherhamu promluvil k místním politikům a podnikatelům, vydal se na procházku centrem sousedního města Doncaster. Podobně jako minulý týden v nedalekém Morley ani zde nebylo přijetí zcela pozitivní. Nepříjemné chvíle připravila premiérovi žena, která si stěžovala na politiku úsporných opatření z posledních let.

"Lidé kvůli úsporným opatřením přišli o život a vy teď máte tu drzost sem přijít a říkat nám, že s úspornými opatřeními je konec a teď už je všechno dobré. Odejdeme z EU a všechno bude skvělé. Je to jenom pohádka," prohlásila. Také vyjádřila podporu opoziční Labouristické straně, protože ta nyní navrhuje jakoukoli dohodu o brexitu předložit voličům v referendu.

Ministerský předseda ženu ujišťoval, že vláda se chystá poskytnout regionům miliardy liber, a že peníze poputují i do Doncasteru. "No, doufám, že říkáte pravdu," odvětila místní obyvatelka.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slováci si v ulicích připomněli vraždu Kuciaka

20.09.2019 21:16 Po více než půl roce dnes Slováci opět vyšli do ulic na shromáždění připomínající loňskou vraždu…

Statisíce lidí po celém světě demonstrovali proti klimatickým změnám

20.09.2019 19:23 Stovky tisíc lidí po celém světě dnes politikům svým protestem v ulicích měst ukázaly, že považují…

Evropská komise odpoví na žádost o zveřejnění dopisu Babišovi do konce…

20.09.2019 19:03 Evropská ombudsmanka posunula termín, do něhož měla Evropská komise odpovědět na její žádost o…

Statisíce studentů a aktivistů v ulicích. Svět zažil další vlnu protestů…

20.09.2019 17:22 Aktualizováno K demonstracím za lepší ochranu klimatu, které se konají po celé planetě, se dnes sešli mladí lidé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama