K normálu se rychle nevrátíme. Letní dovolená bude letos jiná, varuje ministr Maas

Lidé se podle německého ministra zahraničí Heika Maase musí připravit na to, že letní dovolená bude výrazně jiná než ta, jakou dosud znali. Omezení je totiž kvůli koronaviru čekají všude. Maas to dnes řekl na tiskové konferenci v Berlíně po videokonferenci s deseti evropskými kolegy. Počítá s tím, že Německo v polovině června zruší celosvětové varování před cestami do zahraničí.

Heiko Maas
doporučujeme

"Nemůžeme si dělat iluze, že se rychle vrátíme k normálu," míní Maas, podle něhož sice dovolená v zahraničí bude možná, ale jen za podmínek, za které je možné převzít zodpovědnost. "Všude budou omezení - na plážích, v restauracích, v centrech měst. Na to se člověk musí připravit a také na to, že ta dovolená bude mít jen málo společného s tou, kterou známe," vyjádřil své přesvědčení.

Šéf německé diplomacie dnes podle listu Die Welt jednal s deseti kolegy ze států, do nichž Němci rádi jezdí na dovolenou, aby se společně pokusili zkoordinovat otevírání hranic. Konkrétně šlo o Španělsko, Itálii, Rakousko, Řecko, Chorvatsko, Portugalsko, Maltu, Slovinsko, Kypr a Bulharsko. Další jednání si politici naplánovali za dva týdny. Pak už by mohlo být jasnější, na jaké konkrétní podmínky cest do zahraničí se lidé musí připravit.

Podle Maase je důležité postup koordinovat, i když nakonec pravidla v různých zemích mohou být různá. Každopádně je podle něj nezbytné zajistit bezpečnost jak pro turisty, tak pro místní obyvatele. Obchodní zájmy proto musí být podřízeny zdravotním otázkám.

V Německu do 14. června platí bezprecedentní varování před cestami do celého světa. Maas počítá s tím, že se po tomto datu zruší a bude nahrazeno doporučeními a případně varováními, která se už budou týkat jen jednotlivých zemí. "Chceme krok za krokem k normálu," podotkl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí 1821 nových případů nákazy koronavirem

22.09.2020 07:47 Německo hlásí 1821 nových případů nákazy koronavirem a deset úmrtí za uplynulý den. Počet…

Z polské stíhačky F-16 odpadl za letu díl, zasáhl automobil

22.09.2020 07:36 V Polsku odpadl za letu ze stíhačky F-16 kovový díl sloužící k zavěšení cvičné výzbroje a dopadl do…

Francie dnes hlásí skoro 5300 nově nakažených a 53 úmrtí

21.09.2020 21:34 Francie za uplynulý den zaznamenala 5298 nových případů nákazy koronavirem a dalších 53 lidí tam s…

Ve Španělsku přibylo od pátku 31.428 nových případů nákazy

21.09.2020 19:27 Španělsko zaznamenalo od pátku 31.428 nových případů nákazy covidem-19. Za stejnou dobu zemřelo 168…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama