K ostrovu Lampedusa připluli další migranti, vláda pošle na Sicílii vojáky

Italský ostrov Lampedusa se dál potýká s vysokými počty migrantů, kteří v posledních týdnech ve velkém připlouvají ze severní Afriky. V noci na dnešek dorazily v doprovodu italské pobřežní stráže tři lodě se 128 migranty, k ostrovu se dostalo i dalších sedm menších člunů s 45 Tunisany. Informovaly o tom agentury ANSA a APA.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Na Lampeduse je nyní téměř 900 migrantů, ačkoli tamní zařízení pro uprchlíky má kapacitu jen pro 95 osob.

Italské úřady se pokoušejí ostrovu ulevit a převážejí migranty postupně do jiných zařízení. V noci a dnešek odplulo 43 migrantů do sicilského přístavu Porto Empedocle, informuje ANSA. Další dvě stovky lidí mají během dneška zamířit tamtéž, autobusy je pak ale odvezou do ubytoven z regionu Molise.

zdroj: YouTube

Italská vláda rozhodla, že na Sicílii pošle vojáky, aby kontrolovali tamní zařízení pro uprchlíky kvůli dodržování karantény. O víkendu odtamtud uprchly asi tři stovky migrantů, policie ale většinu z nich poté našla. V pondělí pak uprchli další migranti z karantény v přístavu Porto Empedocle.

Agentura APA ale upozornila, že lidé tam musejí být v izolaci ve stanu bez přirozeného světla a v přístřešku určeném zhruba pro 100 osob je nyní na 500 lidí.

Podle údajů ministerstva vnitra od začátku roku připlulo do Itálie 12.533 osob, přičemž loni za stejné období to bylo jen 3599. Tunisané letos tvoří 36 procent všech příchozích, 14 procent migrantů jsou Bangladéšané a šest procent běženců je z Pobřeží slonoviny. Migrantů přibylo navzdory tomu, že italské přístavy byly téměř tři měsíce zavřené kvůli epidemii způsobené koronavirem. Kvůli tomu své operace na čas přerušily i záchranné lodě neziskových organizací.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

09.08.2020 14:54 Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend…

Belgie zakázala jednodenní výlety k moři. Lidé na pláži napadli policisty

09.08.2020 12:41 Několik belgických přímořských letovisek dnes zakázalo jednodenní výlety za koupáním. Stalo se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama