Kam až to zajde? "Bílé městečko" změní slogan kvůli nařčení z rasismu

Britský historický přístav Bideford, který je díky četnosti bílých budov znám jako „Bílé městečko“, změní kvůli nařčení z rasismu své uvítací tabule. Proti návrhu se dříve v referendu vyjádřilo 61% obyvatel, radní ale vyjednal kompromis.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Bideford
doporučujeme

„Po řadě stížností farníků navrhuji, aby se slova 'Little White Town' odstranila ze všech insignií a tabulí na příjezdech do města,“ uvedl na zasedání rady města Bideford radní Dermot McGeough.

Ostatní členové rady záležitost považují za politicky hyperkorektní, přesto ale přistoupili na dohodu. Původní slogan upravili do podoby „Charles Kingsley‘s Little White Town,“ tedy Bílé městečko Charlese Kingsleyho.

Slogan tak doplnili o jméno autora, který o bílém městečku napsal knihu. Zasazení do kontextu by prý mělo předejít jakýmkoli rasistickým konotacím.

Někteří radní návrh označili za bláznivě korektní a několik jich údajně bylo celou situací zděšeno. Člen rady Peter Christie napsal, že záležitost považuje za hloupou a historický název pod něj zcela určitě není nikterak rasistický.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda vybojovaná sametovou revolucí není samozřejmá, varuje Jourová

11.11.2019 22:06 Sametová revoluce přinesla před třiceti lety obyvatelům tehdejšího Československa svobodu a…

Atlantik vyplavuje několik týdnů ve Francii balíčky s čistým kokainem

11.11.2019 18:30 Už několik týdnů nacházejí obyvatelé francouzského atlantického pobřeží při procházkách na pláži…

Francii zasáhlo silné zemětřesení. Několik zraněných, stovky domů…

11.11.2019 17:39 Aktualizováno Jihovýchod Francie dnes kolem poledne zasáhlo zemětřesení o síle 5,4 stupně. Otřesy trvaly několik…

Kiska a Fico opět v sobě. Na Slovensku vznikl blok proti vládnímu Směru-SD

11.11.2019 17:37 Aktualizováno Tři neparlamentní politické formace na Slovensku, jejichž preference dohromady činí 28 procent,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama