Kapitánka lodi převážející migranty obvinila EU z toho, že chce, aby se utopili

Evropská unie se problematice migrantů v oblasti Středozemního moře nevěnuje dostatečně. V prohlášení zveřejněném v pondělí to podle agentury DPA uvedla německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová.

Carola Racketeová
doporučujeme

Racketeová 29. června navzdory dřívějšímu zákazu italského dnes již exministra vnitra Mattea Salviniho doplula s lodí Sea-Watch 3 a se 40 migranty na palubě do přístavu na Lampeduse.

Při té příležitosti uvedla, že se v rámci EU a na vnějších hranicích EU ve věci migrantů "nic zásadně nezměnilo". "Pokud toto má být ta změna, za poslední rok se situace zhoršila," cituje Racketeovou agentura DPA.

Kapitánka rovněž obvinila evropské státy včetně Španělska, Malty, Itálie, Holandska a Německa z toho, že "nadále brzdí záchranné a monitorovací mise na moři a ve vzduchu".

Podle ní lidé umírají ve Středozemním moři, protože "Evropská unie chce, aby se utopili a vystrašili ty, kteří by se ho mohli pokusit překonat."

Dodala, že pokud hnutí #BlackLivesMatter v USA požaduje odebrání prostředků policejním oddělením, je podle ní třeba totéž žádat v případě Frontexu.

V Itálii byla Racketeová nakrátko zatčena a její plavidlo bylo na šest měsíců zabavené. Prokuratura ale dosud nerozhodla o tom, zda vůči ní vznese obžalobu. Mluvčí agentury Frontex podle agentury ale označil kampaň #DefundFrontex za nesmysl.

Agentura podle něj pomáhá chránit hranice pro stamiliony lidí v celé Evropě. "Dodržování lidských práv je srdcem toho, co děláme," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má 741 nových případů koronaviru. Může přijít druhá vlna,…

05.08.2020 08:53 Německo za poslední den zaregistrovalo 741 nových případů nákazy koronavirem a počet nakažených od…

Zločiny komunismu. Rumunsko vyšetřuje střelbu do lidí na hranicích za…

05.08.2020 08:48 Rumunský ústav pro vyšetřování zločinů komunismu začal zjišťovat, kdo z pohraničníků v dobách…

Slovenský premiér Matovič žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta

04.08.2020 21:45 Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu…

"Emeritní král" Juan Carlos I. opustil Španělsko. Místo jeho pobytu není…

04.08.2020 21:10 Aktualizováno Místo pobytu bývalé hlavy španělského království Juana Carlose I., který v pondělí oznámil, že svou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama