Kauza Epstein: Ve Francii byl zatčen agent modelek, je obviněn ze znásilnění

V souvislosti s kauzou zesnulého amerického miliardáře Jeffreyho Epsteina francouzská policie ve středu zatkla modelingového agenta Jeana-Luca Brunela, který čelí mimo jiné obvinění ze znásilnění a sexuálního zneužití nezletilé. S odvoláním na pařížskou prokuraturu o tom dnes informovala agentura DPA.

Jeffrey Epstein
doporučujeme

Americký finančník loni v srpnu spáchal sebevraždu v newyorské vazební věznici, kde byl kvůli podezření ze sexuálního zneužívání desítek nezletilých dívek v letech 2002 až 2005. Policie jej zatkla poté, co se soukromým letounem vrátil do USA právě z Francie, kde vlastnil rezidenci. Úřady proto ještě v létě 2019 začaly prověřovat, zda se Epstein na francouzském území nedopustil podobných činů, z nichž jej vinili v USA.

Pařížská prokuratura dnes oznámila, že Brunelovo zatčení souvisí s vyšetřováním zahájeným kvůli Epsteinově kauze v loňském roce.

Francouzský tisk loni informoval, že jedna ze svědkyň tohoto spoluzakladatele modelingové agentury už v roce 2015 obvinila, že americkému finančníkovi "dohodil" desítky děvčat, mnohdy nezletilých. Média Brunela označovala za playboye, jenž si liboval v luxusu, a připomínala, že v roce 1988 jej několik žen v jednom dokumentu obvinilo ze znásilnění.

Francouz obvinění popírá a v roce 2015 Epsteina zažaloval s tvrzením, že jej nespravedlivě zatáhl do svých problémů se zákonem a poškodil jeho dobré jméno i jméno jeho modelingové agentury.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 16:33 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Polsko začalo očkovat. Hlásí se i Češi, termíny docházejí

22.01.2021 14:21 Někteří Češi z pohraničí, kteří mají kromě českého i polské občanství, začali využívat možnosti…

Slovensko nebude usilovat o zastavení přesunu práce do Indie

22.01.2021 13:07 Slovensko nebude usilovat o to, aby zvrátilo rozhodnutí nadnárodních firem o propouštění…

Počet úmrtí v EU se během druhé vlny zvýšil. V říjnu bylo nejhorší Česko

22.01.2021 12:45 Počet úmrtí během podzimních měsíců, kdy státy Evropské unie zasáhla druhá vlna epidemie covidu-19,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama