Kauza Kuciak: Obžalovaná Zsuzsová stanula před soudem za další vraždu

Alena Zsuzsová, která je žalovaná v případu předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka, dnes na Slovensku stanula před soudem v případu jiné vraždy. Prokuratura ji spolu s dalšími dvěma obžalovanými viní z podílu na vraždě někdejšího primátora jihoslovenského města Hurbanovo Lászlóa Basternáka, který byl zastřelen před deseti lety. Informovala o tom slovenská média, podle kterých samotný Basternákův vrah byl již dříve odsouzen k 25 letům vězení.

Přidejte svůj názor

Alena Zsuzsová (kauza Kuciak)
doporučujeme

Podle obžaloby Zsuzsová byla zprostředkovatelkou mezi objednavatelem Basternákovy vraždy a dalším obžalovaným, který zadal vykonání samotného činu. Všichni tři u soudu vinu odmítli. Média uvedla, že objednavatelem vraždy primátora byl jeho protikandidát v komunálních volbách.

Líčení se zmíněnou trojicí obžalovaných začalo na pracovišti Specializovaného trestního soudu v Banské Bystrici za přísných bezpečnostních opatření i kvůli pandemii koronaviru. Proces bez přítomnosti veřejnosti mohly sledovat jen zástupci některých médií.

Zsuzsová je obžalována také v případu Kuciakovy vraždy, kterou si podle prokuratury objednal podnikatel Marian Kočner ze msty za to, že Kuciak poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost. Z obžaloby vyplývá, že Zsuzsová zmíněnou objednávku předala dalšímu zprostředkovateli Zoltánu Andruskóovi. Ten loni po přiznání a uzavření dohody s prokurátorem přistoupil na trest vězení v délce 15 let.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie má 92 nových úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19

25.05.2020 19:50 Aktualizováno V Itálii za posledních 24 hodin přibylo 92 úmrtí v souvislosti s koronavirem, o den dříve země…

V Polsku už s koronavirem zemřelo 1000 lidí

25.05.2020 18:45 V Polsku za dnešek zemřelo dalších 11 pacientů s nemocí covid-19 a počet úmrtí spojených s…

Španělsko hlásí 50 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem

25.05.2020 18:13 Španělsko dnes v souvislosti s nákazou koronavirem oznámilo dalších 50 úmrtí; denní bilance…

Ve fondu obnovy Merkelové a Macrona by Česko bylo plátcem, říká studie

25.05.2020 17:26 Mezi čistými plátci do záchranného fondu na obnovu unijních ekonomik, jak ho navrhují německá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy