Kolik nezletilých dívek Epstein zneužil? Francouzská policie hledá další oběti

Francouzská policie dnes vyzvala, aby se jí přihlásili případní svědci nebo oběti činů Jeffreyho Epsteina. Tento americký finančník v srpnu spáchal sebevraždu v newyorské vazební věznice, kde byl kvůli podezření ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek. Francie od konce srpna prověřuje, zda se Epstein na jejím území nedopustil podobných činů, z nichž jej vinili v USA.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jeffrey Epstein
doporučujeme

Policie případným obětem či svědkům nabídla na twitteru telefonní číslo, na které mohou zavolat, a také e-mailovu adresu, na kterou mohou napsat. Zároveň uvedla, že už vyslechla tři osoby, které se označily za Epsteinovy oběti. Bližší podrobnosti ale neuvedla.

Pařížský prokurátor Rémy Heitz na konci srpna oznámil, že na základě komunikace s úřady ve Spojených státech zahájil předběžné vyšetřování Jeffreyho Epsteina. Cílem vyšetřování ve Francii bude podle něj odhalit případné trestné činy spáchané na francouzském území, ale i činy spáchané v zahraničí, jejichž oběťmi se stali francouzští občané.

Finančník Epstein vlastnil kromě nemovitostí v USA a dvou ostrůvků, které jsou součástí Amerických Panenských ostrovů, také rezidenci v pařížské ulici Avenue Foch nedaleko Vítězného oblouku. Americká policie ho na začátku července zatkla, když se soukromým letounem vrátil do USA právě z Francie.

Šestašedesátiletý Epstein byl nalezen v cele mrtvý v sobotu 10. srpna. Miliardář a někdejší přítel amerického prezidenta Donalda Trumpa i bývalého šéfa Bílého domu Billa Clintona ve vazbě čekal na soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek.

Epstein podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Epstein veškerá obvinění odmítal.

Ve Francii se vyšetřovatelé v souvislosti s tímto případem zajímají především o modelingového agenta Jeana-Luca Brunela, který měl k Epsteinovi blízko a který čelí obvinění ze znásilnění několika modelek.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Marko Feingold (†106), nejstarší rakouský přeživší holokaustu

20.09.2019 16:01 Ve věku 106 let zemřel ve čtvrtek rodák z Banské Bystrice Marko Feingold, který byl nejstarším…

Jak si Německo poradí se změnou klimatu? Vláda rokovala 19 hodin,…

20.09.2019 15:48 Aktualizováno Strany německé vládní koalice - CDU, CSU a SPD - se dnes po zhruba 19hodinovém jednání dohodly na…

Ruský soud propustil z vězení herce Ustinova, na demonstraci se ocitl…

20.09.2019 15:22 Moskevský soud dnes podmínečně propustil herce Pavla Ustinova, který byl počátkem týdne odsouzen na…

Nejhorší exploze v dějinách Slovenska: Soud vynesl tresty za tragédii z…

20.09.2019 14:47 Dva bývalé manažery firmy uznal dnes soud vinnými z obecného ohrožení a dvanáct let po mohutné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama