Konzervativci se zlobí kvůli debatě bez Johnsona. Úřad v tom problém nevidí

Britská veřejnoprávní stanice Channel 4 neporušila pravidla, když minulý týden odmítla účast bývalého ministra životního prostředí Michaela Govea v předvolební debatě o klimatických změnách. Rozhodl o tom dnes regulátor médií Ofcom, informovala agentura Reuters. Channel 4 pozval do pořadu lídry stran, premiér Boris Johnson ale jako jediný chtěl za sebe poslat náhradníka.

Přidejte svůj názor

Boris Johnson
doporučujeme

Johnsonova Konzervativní strana podala ihned po debatě z minulého čtvrtka na Channel 4 stížnost. Podle ní stanice konzervativcům zabránila mít v debatě "jakékoli zastoupení a účast". Vládní strana tvrdí, že Channel 4 je proti ní v posledních měsících "zaujatý".

Britský úřad dohlížející na média Ofcom dnes stížnost zamítl, podle něj argumenty konzervativců v debatě zazněly.

Johnson za sebe do debaty vyslal jako náhradníka svého de facto zástupce ve vládě Govea, kterého ale Channel 4 odmítl akceptovat jako účastníka debaty po boku lídrů labouristů Jeremyho Corbyna, liberálních demokratů Jo Swinsonové či skotských nacionalistů Nicoly Sturgeonové. Další pozvaný, lídr Strany pro brexit Nigel Farage, odmítl účast v debatě úplně, aniž by nabídl náhradníka.

Místo Johnsona i Farage byly ve studiu po celou dobu debaty dvě ledové skulptury znázorňující planetu Zemi. Sochy s logy Konzervativní strany i Strany pro brexit během debaty postupně tály.

Podle regulátora Ofcom debata včetně užití ledových skulptur nezavdala příčiny, aby se jí úřad zabýval kvůli porušení pravidel o nestrannosti a o volebních debatách.

Předčasné parlamentní volby se v Británii budou konat 12. prosince.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové rozdělení Evropy? Plynovod Nord Stream 2 má vážné geopolitické dopady

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Chystané uvalení sankcí na plynovod Nord Stream 2 Spojenými státy je podle německých médií…

V Polsku zadrželi radikála, který podněcujícího podněcoval nenávist k Židům

13.12.2019 20:12 Polská tajná služba ABW dnes zadržela extremistu Jacka Miedlara. Informovala o tom agentura PAP s…

Exploze otřásla městem ve středním Německu. Jeden mrtvý, mnoho zraněných

13.12.2019 19:36 Aktualizováno Jeden člověk přišel o život a dalších jedenáct utrpělo zranění při dnešním výbuchu v obytném domě…

Příštích deset let bude pro svět zásadních, varuje Thunbergová

13.12.2019 18:57 Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dnes připojila v severoitalském Turíně ke…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama