Koronavirus na Slovensku: Jaká je nejnovější bilance? Došlo k obratu

Počet nových případů nakažených koronavirem na Slovensku opět klesl na jednociferná čísla po nárůstu v minulém týdnu, kdy úřady na severu země v reakci zavedly omezení v zájmu zpomalení šíření infekce. Vyplývá to z údajů slovenského ministerstva zdravotnictví.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Slovensko minulý týden čtyři dny po sobě zaznamenalo dvouciferný přírůstek pozitivně testovaných lidí na koronavirus. To byl nejhorší výsledek od konce dubna. V neděli pak přibyl pouze jeden a v pondělí dva případy nákazy.

Odhalené případy infekce se minulý týden týkaly hlavně regionu severního Slovenska blízko hranic s Českem. Slovenské úřady kvůli tomu například ve městě Čadca zavřely školy, sportovní zařízení a jiné veřejné budovy. Bratislava v uplynulých týdnech přitom zrušila většinu zbylých celostátních karanténních omezení proti šíření koronaviru. Ve středu v zemi začnou na základních a středních školách letní prázdniny.

Celkově Slovensko ve srovnání s jinými evropskými zeměmi zaznamenalo nízký počet nakažených. Testy na Slovensku, které má zhruba 5,5 milionu obyvatel, odhalily dosud 1667 infikovaných koronavirem, z nichž se výrazná většina uzdravila; 28 lidí s koronavirem zemřelo. K pondělí mělo Slovensko 176 aktivních případů nákazy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy