Koronavirus ohrožuje ME v krasobruslení, záhřebská aréna slouží jako polní nemocnice

Dva měsíce před plánovaným začátkem mistrovství Evropy v krasobruslení v Záhřebu se tamní hala proměnila v polní nemocnici pro pacienty s covidem-19. Chorvatsko mělo v posledních dnech rekordní přírůstky lidí nakažených koronavirem a kvůli nepříznivé epidemiologické situaci může být šampionát v ohrožení.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V Areně Zagreb je umístěna stovka lůžek, počet se však má zvýšit až na 270. O pacienty v hale se bude starat 18 lékařů a 55 sester.

"Budou zde nemocní s mírnějším či středně těžkým průběhem nemoci, kteří budou potřebovat péči několik dnů," řekl televizní stanici N1 koordinátor polní nemocnice Davor Vagič. V hale bude i laboratoř na provádění testů, rentgen a resuscitační oddělení. "Stav pacientů s covidem-19 se může rychle zhoršit," uvedl Vagič.

Arena Zagreb, otevřená v roce 2008, pojme na sportovní akce zhruba 16 tisíc diváků. Krasobruslařský šampionát má být další vrcholnou soutěží, kterou bude hostit, po zápasech mistrovství světa a Evropy házenkářů.

Polní nemocnice byly během pandemie koronaviru vybudovány i ve velkých sportovních halách v Sacramentu či Montrealu. České ministerstvo zdravotnictví dostalo v říjnu nabídku od společnosti PPF k využití pražské O2 areny, ale nevyužilo ji a polní nemocnice vznikla na výstavišti v Letňanech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama