Koronavirus se rychle šíří i na rakouských jatkách u hranic s ČR

Koronavirus se rychle šíří i na rakouských jatkách u hranic s Českou republikou. V masokombinátu v dolnorakouském Eggenburgu v okrese Horn se nakazilo nejméně 29 lidí, informoval dnes podle agentury APA mluvčí zemské ministryně zdravotnictví. Nyní se čeká ještě na výsledky dalších 40 testů; 244 pracovníků muselo do karantény.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Poté, co jeden ze zaměstnanců podniku vykazoval příznaky onemocnění covid-19 a ohlásil to prostřednictvím koronavirové linky, byli otestováni všichni jeho spolupracovníci, uvedl server oe24.at. Pracovníci masokombinátů jsou v Rakousku testováni ve zvýšené míře poté, co se na západě Německa v červnu nákaza objevila u více než 1400 pracovníků masokombinátu Tönnies.

V Rakousku nyní počet případů nákazy nejrychleji roste v Horních Rakousech a Dolních Rakousech, které sousedí s Českou republikou, a ve Vídni. Jenom rakouské hlavní město dnes hlásí 46 nových případů, Horní Rakousy 30 a Dolní Rakousy 25. Naopak nejzápadnější rakouská spolková země Vorarlbersko nemá žádný nový případ. Korutany hlásí jeden, Salcbursko dva, Tyrolsko čtyři, Burgenland pět a Štýrsko 20 nových případů.

Také v Horních Rakousech se v souvislosti s jatečními závody na počátku měsíce vyskytlo přes 20 případů koronavirové nákazy a jeden z masokombinátů poblíž Lince na začátku týdne z preventivních důvodů zavřel.

V Rakousku dosud vyšly testy na koronavirus s pozitivním výsledkem u 19.154 lidí, z nichž 710 zemřelo a 17.175 se uzdravilo. Aktuálně je v rakouských nemocnicích 96 pacientů s covidem-19, z toho deset na jednotkách intenzivní péče.

Rakousko patří mezi země, které si s koronavirovou pandemií poměrně dobře poradily, a například mezi Českem a alpskou republikou lze od počátku června opět volně cestovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vůdkyně opozice Cichanouská odjela z Běloruska, je nyní v Litvě

11.08.2020 13:45 Aktualizováno Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská oznámila, že se sama rozhodla k odjezdu ze země. Její…

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 13:28 Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Velvyslancem USA v Německu má být Macgregor. Jeho výroky budí kontroverze

11.08.2020 12:14 Prezident Spojených států Donald Trump chce jako nového velvyslance do Německa poslat…

Vyvracíme dezinformace: Protestů v Berlíně se nezúčastnil milion lidí,…

11.08.2020 11:40 Na sociálních sítích koluje v posledních dnech tvrzení, podle kterého protestovalo na začátku srpna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama