Koronavirus v Bavorsku. Čtyři Němci se nakazili nečekaným způsobem

Německo dnes oznámilo tři další případy nákazy koronavirem, celkem také země eviduje čtyři nemocné. Prvním nakaženým byl Němec, který se podle všeho infikoval od Číňanky, která se v bavorské firmě, v níž je zaměstnán, účastnila školení. Tři nové případy s tím novým souvisejí, neboť všichni pracují pro stejnou bavorskou firmu, oznámilo v prohlášení bavorské zemské ministerstvo zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Němci, u něhož nákaza propukla jako první, je 33 let a daří se mu dobře. Bavorsko mezitím oznámilo, že pro veřejnost zřídí speciální telefonní linku, kde se lidé budou moci poradit. Zvažuje i zavedení dalších opatření.

Číňanka ze Šanghaje se školení ve firmě Webasto, která je dodavatelem v automobilovém průmyslu, zúčastnila minulý týden. Když se 23. ledna vracela domů, cítila se nemocná a lékaři u ní posléze odhalili koronavirus, uvedl šéf bavorského zemského zdravotního úřadu Andreas Zapf. Před její cestou do Evropy ženu navštívili rodiče pocházející z Wu-chanu, odkud se nákaza šíří.

Němec, který byl na školení v úterý 21. ledna a s Číňankou strávil pracovní den v jedné místnosti, u sebe symptomy onemocnění podobného chřipce zjistil o víkendu, v pondělí mu ale bylo lépe a šel normálně do práce. Testy u něj koronavirus prokázaly v pondělí večer. Od té doby je sledován v izolaci v jedné z mnichovských nemocnic. Teplotu ani problémy s dýchacími cestami už nemá. Do izolace na mnichovské klinice byli přijati i tři noví pacienti.

Bavorské úřady se snaží zjistit, s kým nakažení přišli do styku. V případě prvního nakaženého Němce to podle dosavadních informací bylo nejméně 40 lidí. Těm, kteří s ním byli v užším kontaktu, úřady podle Zapfa doporučují, aby zůstali doma po inkubační dobu, tedy až 14 dnů. Bavorské ministerstvo zdravotnictví dodalo, že odborníci nyní vyhodnocují testy u několika lidí, s nimiž byli nemocní v kontaktu.

Německá spolková země také podle zdejší ministryně zdravotnictví Melanie Humlové zvažuje, jestli má smysl kontrolovat teplotu cestujících na bavorských letištích. V celém Německu budou podle spolkového ministra zdravotnictví Jense Spahna nově cestující z Číny muset vyplnit formulář týkající se jejich zdravotního stavu. Piloti budou navíc mít povinnost při přistání informovat letiště o zdravotním stavu cestujících.

Zároveň dnes Spahn vyjádřil přesvědčení, že spolková republika je na zvládnutí onemocnění dobře připravena. Nebezpečí pro zdraví Němců, z nichž u několika dalších existuje podezření na onemocnění, považuje nadále za malé. I přesto lékárníci upozorňují na zvýšenou poptávku po ústních rouškách.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

27.02.2020 21:08 Aktualizováno Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce…

Macron varoval, že Francii čeká epidemie koronaviru

27.02.2020 20:52 Aktualizováno Epidemie koronaviru ve Francii je nevyhnutelná, míní její prezident Emmanuel Macron. Země se však…

Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 19:39 Aktualizováno Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny.…

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 19:02 Aktualizováno Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama