Kostnice zažila rušný víkend. U Bodamského jezera demonstrovali odpůrci i příznivci restrikcí

V jihoněmecké Kostnici se tento víkend sešly tisíce odpůrců koronavirových restrikcí. Další tisíce lidí se naopak na březích Bodamského jezera sešly, aby vládní opatření zavedená kvůli epidemii covidu-19 podpořily, napsala dnes agentura Reuters.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem se ve městě na různých akcích a protestech za víkend sešlo mezi 10.500 až 11.000 lidmi, uvedla policie, podle které však dnešní sluneční počasí patrně přiláká další účastníky. "Situace je zatím klidná," dodal policejní mluvčí.

Organizátoři protestů původně doufali, že je přijde podpořit až 200.000 lidí. Nepodařilo se jim tak nakonec ani utvořit zamýšlený lidský řetěz skrze Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko okolo celého Bodamského jezera.

Protest do města přilákal různorodý dav bojovníků za lidská práva, odpůrců očkování i pravicové radikály včetně příznivců strany Alternativa pro Německo (AfD), píše Reuters.

Úřady v Kostnici kvůli plánové akci zavedly řadu opatření včetně dodržování bezpečných rozestupů. Zakázaly také vystavení říšské vlajky, kterou používají neonacisté a další krajně pravicové skupiny jako alternativu k zakázané vlajce se svastikou.

Nejlidnatější země EU se s epidemií covidu-19 utkala zatím relativně dobře; bilance nakažených i zemřelých se německým úřadům na rozdíl od jiných evropských států podařilo udržet relativně nízko, uvádí Reuters. Počet infekcí v 83milionové zemi však v posledních týdnech opět roste a spolkové země proto zavádějí restrikce omezující veřejný život.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 20:10 Aktualizováno Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama