Kvůli pokračující pandemii covidu-19 Evropa zpřísňuje opatření

Nová opatření kvůli pokračující pandemii covidu-19 dnes začnou platit v řadě zemí. Zdravotní nouzový stav vstoupí v platnost ve Francii, a v Paříži a několika velkých městech začíná platit zákaz nočního vycházení. Francie pošle do ulic 12.000 příslušníků policie navíc, aby na dodržování zákazu vycházení dohlíželi.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Ke zpřísnění protikoronavirových opatření přistupují také některé německé oblasti. Restaurace v Hamburku budou muset ode dneška zavřít ve 23:00 a otevřít budou smět nejdříve v 5:00. Během této doby bude také zakázáno prodávat alkohol. Nově se budou muset gastronomické provozy zavírat ve 23:00 také v okresech považovaných za ohniska nákazy v nejlidnatější spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

V Německu rovněž začne platit aktualizovaný seznam rizikových oblastí, na kterém se nově ocitlo mimo jiné i celé Slovensko; to v pátek poprvé zaznamenalo více než 2000 nově nakažených koronavirem za den. Západ Německa by mohl začít přijímat vážně nemocné ze značně postiženého Nizozemska.

Británie zavádí omezení lokálně podle vývoje nákazy v jednotlivých místech. Ode dneška zpřísňuje nařízení Londýn, který se zařadí do prostředního ze tří stupňů systému varování. Ve vnitřních prostorách se nebudou moci scházet členové více domácností a schůzky budou zakázány i v hospodách a restauracích.

Na celém světě bylo k pátečnímu večeru evidováno více než 1,1 miliónu zemřelých s covidem-19. Téměř každé páté úmrtí evidují Spojené státy, které jsou v tomto ohledu s téměř 218.000 zemřelými nejhůře zasaženou zemí na světě. Následují je Brazílie, Indie, Mexiko a Británie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Brusel zpřísnil omezení, Belgičané kritizují nesoulad úřadů

26.10.2020 17:27 Stále rychle rostoucí počet lidí nakažených covidem-19 přiměl belgické úřady ode dneška opět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama