Kypr pomůže Spojeným státům při evakuaci jejich občanů

Kypr je připraven poskytnout zázemí americké jednotce rychlé reakce v případě, že Američané budou muset z Blízkého východu evakuovat své civilisty a diplomaty. Vojáci USA by tak z Kypru mohli právě s takovou akcí pomáhat. Oznámil to dnes vládní mluvčí.

Americká armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Kyperská republika tradičně poskytuje zázemí pro humanitární operace na základně žádostí jiných zemí," řekl mluvčí. Washington podle něj o asistenci požádal prostřednictvím amerického velvyslanectví v Nikósii.

O možné evakuaci se hovoří v souvislosti s íránským raketovým útokem, který v noci mířil na základny v Iráku, kde působí Američané. Šlo o první íránskou odvetu za americký útok na íránského generála Kásema Solejmáního, jehož zabily americké rakety minulý pátek v Bagdádu.

Mnoho zemí kvůli napjaté situaci zpřísnilo bezpečnostní opatření kolem svých vojáků působících na Blízkém východě a také kolem diplomatických misí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama