La Manche chtělo překonat 60 migrantů, Britové je zadrželi

Britské a francouzské hlídkovací lodě dnes v průlivu La Manche zadržely na pěti menších plavidlech více než šest desítek migrantů, kteří se pokoušeli ve velice nepříznivém počasí přes moře dostat do Británie. Migranti byli převezeni do přístavu v Doveru na anglickém pobřeží. Část běženců podle svých slov pochází z Íránu, další řekli, že jsou z Iráku a Uzbekistánu, uvedla agentura AP.

uprchlíci
doporučujeme

"Pohraničníci nyní řeší incident s připlouvajícími malými plavidly u pobřeží hrabství Kent. Více podrobností budeme moci sdělit ve chvíli, kdy bude věc uzavřena," uvedlo odpoledne v prohlášení britské ministerstvo vnitra. Zdůraznilo také, že lidé, kteří se snaží překonat průliv La Manche na malých člunech, ohrožují své životy a doplnilo, že převaděčům na životech běženců nezáleží. Britské úřady nyní podle ministerstva úzce spolupracují s francouzskými kolegy a na francouzském pobřeží byly posíleny hlídky.

Britské úřady pět malých lodí s migranty podle agentury AP zastavily dnes ráno v rozmezí asi sedmi hodin. Běženci, mezi nimiž jsou ženy i muži, byli podrobeni lékařské prohlídce a čekají je výslechy ze strany imigračních úřadů.

List Daily Mail na svém serveru uvedl, že počet migrantů, kteří se pokoušejí dostat z Francie do Británie přes La Manche stoupá: letos takových migrantů bylo už kolem 1700. Začátkem prosince britská hlídka na moři v jeden den zadržela na pěti lodích 79 lidí, ve skupině byly i děti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánský premiér Torra byl sesazen, separatisté vyšli do ulic…

28.09.2020 21:49 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud potvrdil prosincový verdikt katalánského nejvyššího soudu, který na rok a…

Jeden z obviněných Rusů popřel účast na sestřelení MH17

28.09.2020 21:38 Obhájkyně jednoho z Rusů, kteří byli obviněni z účasti na sestřelení civilního letadla na lince…

26 let od katastrofy trajektu Estonia: Tři země budou zkoumat nové důkazy

28.09.2020 21:24 Estonsko, Švédsko a Finsko budou vyhodnocovat nové důkazy ke ztroskotání trajektu Estonia.…

Pompeo zahájil cestu po jižní Evropě, Řecku slíbil podporu ve sporu s…

28.09.2020 21:18 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Soluni jednal se svým řeckým protějškem Nikosem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama