La Manche chtělo překonat 60 migrantů, Britové je zadrželi

Britské a francouzské hlídkovací lodě dnes v průlivu La Manche zadržely na pěti menších plavidlech více než šest desítek migrantů, kteří se pokoušeli ve velice nepříznivém počasí přes moře dostat do Británie. Migranti byli převezeni do přístavu v Doveru na anglickém pobřeží. Část běženců podle svých slov pochází z Íránu, další řekli, že jsou z Iráku a Uzbekistánu, uvedla agentura AP.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

"Pohraničníci nyní řeší incident s připlouvajícími malými plavidly u pobřeží hrabství Kent. Více podrobností budeme moci sdělit ve chvíli, kdy bude věc uzavřena," uvedlo odpoledne v prohlášení britské ministerstvo vnitra. Zdůraznilo také, že lidé, kteří se snaží překonat průliv La Manche na malých člunech, ohrožují své životy a doplnilo, že převaděčům na životech běženců nezáleží. Britské úřady nyní podle ministerstva úzce spolupracují s francouzskými kolegy a na francouzském pobřeží byly posíleny hlídky.

Britské úřady pět malých lodí s migranty podle agentury AP zastavily dnes ráno v rozmezí asi sedmi hodin. Běženci, mezi nimiž jsou ženy i muži, byli podrobeni lékařské prohlídce a čekají je výslechy ze strany imigračních úřadů.

List Daily Mail na svém serveru uvedl, že počet migrantů, kteří se pokoušejí dostat z Francie do Británie přes La Manche stoupá: letos takových migrantů bylo už kolem 1700. Začátkem prosince britská hlídka na moři v jeden den zadržela na pěti lodích 79 lidí, ve skupině byly i děti.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Maďarsku kvůli koronaviru platí omezení pohybu, vstřícné gesto učinil…

30.03.2020 14:01 Počet lidí nakažených koronavirem v Maďarsku vzrostl na 447, 15 z nich nákaze podlehlo. Na základě…

COVID-19 se šíří dál. Španělsko v počtu nakažených překonalo Čínu

30.03.2020 13:40 Aktualizováno Počet nakažených koronavirem ve Španělsku vzrostl za posledních 24 hodin o téměř 6400 na celkových…

Rakousko má přes 9000 nakažených koronavirem, roušky budou povinné při…

30.03.2020 12:03 Rakousko dnes překročilo hranici 9000 nakažených koronavirem a více než stovka infikovaných zemřela…

Svět řeší nový problém. Koronavirus nahrává psychopatům

30.03.2020 11:40 Pandemie koronaviru s ním spojená karanténa či omezené vycházení nahrává do karet psychopatickým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama