Lékaře děsí záhadný případ. Dívka nemá žít, nikdo neví, proč není po smrti

Britští lékaři byli zmateni případem dvaadvacetileté studentky práv Sam. Ta zůstala po autonehodě v kómatu a poté, co její šance na probuzení klesla na nulu, se jí rozhodli rodiče nechat odpojit od přístrojů. Dívka se ale probrala.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

lékaři
doporučujeme

Vše začalo, když vezl mladou dívku Sam její přítel na stanici v Birminghamu. Tam měla nastoupit na vlak směřující domů, to se ale nestalo. Po cestě totiž řidič havaroval a auto se převrátilo na střechu.

Sam z nehody vyvázla s mnohačetnými závažnými zraněními. Utrpěla silný náraz do hlavy, zlomila si čtyři kosti v krku a utrpěla i trojnásobnou zlomeninu ruky. Její přítel se zranil jen lehce.

Dívka byla okamžitě letecky převezena do nemocnice v Coventry a začal boj o život. Podle serveru Daily Mail ale lékaři už tehdy rodiče varovali, aby se připravili na nejhorší. Sam měla rozsáhlé poškození mozku pokud by se kdy probrala, nedokázala by mluvit ani chodit.

Lékaři dívku po operaci uvedli do kómatu její matka Carol odešla z práce, aby se mohla o dceru starat. Po třech týdnech ale doktoři oznámili rodičům, že mozek dívky je mrtvý a už pro ni nemohou nic udělat.

Carol byla po této zprávě zdrcená. S mladou Sam se proto rozloučila a nechala doktory, aby jí odpojili od přístrojů. Dívka ale nezemřela, jak všichni očekávali. Místo toho pouze pohnula prstem na noze, po pár dnech už dokázala sama dýchat a o osm týdnů později byla propuštěna do domácího ošetření.

"Sam už neměla žít. Utrpěla ta nejhorší zranění, jaká jen člověk může utrpět při autonehodě. Doktoři nám řekli, že neexistuje žádná šance, že se uzdraví. Celá rodina přišla za ní do nemocnice, abychom se rozloučili. Potom vypnuli přístroje a dcera přestala dýchat. Učinili tak ještě dvakrát; obvykle dávají lékaři pacientovi tři pokusy, zda se nenadechne sám. Před posledním vypnutím si všimli, že Sam pohnula palcem na noze. Reagovala na teplo, takže bylo jasné, že některé funkce mozku nebyly poškozeny. Udělali tracheotomii a po pěti dnech už dýchala sama. Je to úžasné, doslova se vrátila z říše mrtvých," řekla podle serveru Carol.

Dívka sice přežila, nikdo ale netušil, v jakém stavu bude. Polovina jejího mozku je totiž mrtvá, ale ta druhá, kterou člověk až tak nepoužívá, zůstala nepoškozená. Právě ta se ale vzchopila a dívka se po chvíli znovu naučila chodit a mluvit.

Lékaři jsou zmatení. Nechápou totiž, jak je možné, že se Sam probrala. Zejména neurochirurgové nad případem nevěřícně kroutí hlavou, protože podle nich neměla studentka žádnou šanci.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama