Lékaře zarazil nečekaný případ. Dítě umřelo kvůli kojení

Podivný případ šokoval britskou veřejnost i lékaře. Novorozeně zemřelo jen pár dní po narození. Pitva prokázala, že příčinou smrti je kojení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

narozené miminko
doporučujeme

Maminka z britského Devonu přišla o své novorozené dítě kvůli chybě lékařů. Ti jí řekli, že užívání léků Tramadol, který se užívá proti bolesti zad, nebude mít na její čerstvě narozené miminko žádný vliv.

Jak se ale ukázalo, opak byl však pravdou. Dítě zemřelo dva dny poté, co si jej maminka přinesla z porodnice domů. V jeho organismu se podle lékařů našly stopy matčina léku.

Ten dostala žena na chronickou bolest zad, kterou v těhotenství trpěla. Pitva ale odhalila, že se kojením lék dostal do organismu dítěte. A ten jeho účinky nezvládl.

Profesor Peter Fleming podle deníku Metro tvrdí, že Tramadol je relativně nový lék a jeho účinky na plod v děloze a novorozence nejsou ještě plně zmapovány. 

Odborníci ale přiznávají, že souvislost s kojením nemusí být jediná. Nedokáží určit, jestli nemělo vliv i užívání léku během těhotenství.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paříž demolovaly "černé vesty", původně poklidné protesty se zvrtly

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži…

Uprchlíci to zkouší po řece i nákladním vlakem, Maďaři jich zadrželi…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Maďarští policisté dnes zadrželi 38 migrantů, kteří se pokusili do země dostat nelegálně na…

"Pouští uprchlíky odevšad." Orbán napadl italskou vládu a levici, hájil…

21.09.2019 20:47 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Římě prohlásil, že nová italská vláda premiéra Giuseppa…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama