Londýnské Heathrow se má na pozoru. Aktivisté plánovali protest s drony

Londýnská policie dnes preventivně zatkla pět ekologických aktivistů, kteří v pátek plánovali prostřednictvím bezpilotních letounů narušit provoz na letišti Heathrow na protest proti jeho rozšíření. Podle britského tisku jsou mezi zadrženými i dva potenciální piloti dronů ze skupiny Heathrow Pause, která je odnoží mezinárodního hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí).

Policie Velké Británie
doporučujeme

Aktivisté ve středu uvedli, že se svými stroji chtějí létat ve výlučné zóně okolo letiště jen ve výšce hlavy a mimo dráhy letadel, aby neohrozili bezpečnost letů. Policie je ale varovala, že jejich akce, která by mohla narušit stovky spojů, je nezákonná a ti, kteří se jí zúčastní, budou zatčeni.

Součástí plánovaného rozšíření letiště Heathrow je i kontroverzní stavba třetí ranveje, proti níž ekologičtí aktivisté opakovaně protestují. Proti je i současný londýnský starosta Sadiq Khan. Dráha má být hotová do roku 2026.

Projekt za odhadovaných 18 miliard liber (519 miliard Kč) má zvýšit kapacitu letiště ze 473.000 letů ročně v roce 2016 na 740.000 letů po dokončení ranveje. Podle kritiků bude mít nové dopravní zatížení negativní dopad na kvalitu ovzduší a zvýší hladinu hluku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Virolog: Onemocnět chřipkou a covidem najednou je nepravděpodobné. Roušky…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Ačkoliv hrozí, že se zdravotníci v zimních měsících budou potýkat s náporem pacientů trpících jak…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

FT upozornil na pochybné investice Vatikánu, papež chce reformy

29.09.2020 21:28 Podezřelé investice Vatikánu do luxusních nemovitostí v Londýně byly patrně vyšší, než se dosud…

Macron: EU bude v háji, pokud nebude zasedat i ve Štrasburku

29.09.2020 21:00 Pokud se bude Evropský parlament scházet jenom v Bruselu, bude Evropa "v háji". Dnes to před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama